Динаміка реформування преси

Процес реформування друкованих ЗМІ розрахований на три роки (2016-2018рр.). ЦЕДЕМ щомісяця оновлює інформацію про динаміку реформування преси на підставі Зведеного переліку об’єктів реформування, який веде Держкомтелерадіо.

Ми окремо слідкуємо за прогресом державних та комунальних видань (діаграма), адже ці два види преси є відмінними у виборі способів реформування і у прогресі реформування. Наприклад, державні друковані ЗМІ, на відміну від комунальних, можуть бути перетворені в офіційні друковані видання. Щодо темпів перетворення, то за два роки реформування незалежними стали 27% комунальних і лише близько 12% державних видань, на які поширюється дія Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ». Станом на 1 квітня 2018 року, роздержавленню підлягають 729 видань, з яких реформовані лише 184, де 174 комунальних ЗМІ і 10 – державних.

Також ми порівнюємо темпи реформування у різних областях України (карта). Беззаперечним лідером роздержавлення є Сумська область, де протягом 2016-2017 років вже реформувалась половина друкованих ЗМІ. Високі темпи реформи продемонстрували також Вінницька, Чернівецька і Чернігівська області. Пасуть задніх Закарпатська область і місто Київ, де за два роки роздержавлення ще не реформувалось жодне видання.

 

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: