Порядок денний РПР. Сесійний тиждень 15-19 травня

May 15, 2017

Після місячної перерви та відпочинку народні депутати нарешті повертаються у сесійну залу й перед ними стоїть чимало завдань та викликів. Поки депутати відпочивали, громадські активісти сформували їм план роботи, у якому законодавчі зміни термінові та дуже термінові. Серед останніх – призначення нового складу Центральної виборчої комісії. Тема ЦВК в Україні вже на грані абсурду, адже у 13 з 15 членів нинішньої Комісії строк повноважень закінчився, а громадськість вже більше двох років закликає Верховну Раду оновити цей орган недискредитованими фахівцями. Особливо актуально це у світлі того, що окремі дійсні члени ЦВК є фігурантами кримінальних проваджень та рівень довіри у громадськості до такої Комісії критично низький. У продовження виборчої тематики експерти РПР закликає запровадити нову виборчу систему з відкритими виборчими списками, обіцяну виборцям ще у 2014 році.

Поряд із оновленням ЦВК, Реанімаційний Пакет Реформ закликає Верховну Раду ухвалити у другому читанні законопроект N4901 про комерційний облік комунальних послуг, метою якого є врегулювання забезпечення комерційного та розподільчого обліку у сфері комунальних послуг. Облік комунальних послуг – це завдання, яке українські уряди ставлять перед собою як мінімум з 2004 року, коли була ухвалена перша загальнодержавна програма реформування житлово-комунального господарства. Однак, ця одна з важливих умов подолання шахрайства у цій галузі, досі не виконана. Крім того, ухвалення цього закону є однією з умов старту роботи державного Фонду енергоефективності, на фінансування програм якого ЄС погодився виділити 100 млн. євро.

Знову на розгляді народних обранців вже ухвалений в цілому законопроект про службу в органах місцевого самоврядування N2489, який Президент повернув до парламенту зі своїми пропозиціями. Це базовий закон, який встановлює нові правові та організаційні засади служби в органах місцевого самоврядування.

Закликає РПР прийняти законопроект N4773 про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо добровільного приєднання територіальних громад). Цей законопроект є важливим елементом в пакеті ініціатив з проведення реформи децентралізації в державі.

Чекає прийняття у другому читанні законопроект N4685 про електронні довірчі послуги, прийняття якого сприятиме забезпеченню створення умов для розвитку та функціонування сфери електронних довірчих послуг, вільного обігу електронних довірчих послуг в Україні, а також можливості вільного доступу до електронних довірчих послуг постачальниками електронних довірчих послуг, що провадять діяльність в інших державах.

В повторному другому читанні мають депутати прийняти законопроект N0906 про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин, розроблений з метою гармонізації законодавства України щодо державного нагляду (контролю) у цій сфері відповідно до Регламентів ЄС.

В першому читанні РПР закликає проголосувати законопроект N4526-д, що передбачає приведення законодавчих актів (законів про КМУ та ЦОВВ) у відповідність з новим Законом “Про державну службу”, в тому числі щодо визначення функцій державних секретарів та розмежування функцій, завдань та відповідальності міністра, його заступників та державних секретарів.

Не обійдеться цього сесійного тижня без загроз реформам. Депутати мають у другому читанні розглядати Проект закону N6220 “Про внесення змін до КПК щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та підстав закриття кримінального провадження”, який забороняє НАБУ, розслідувати кримінальні справи, якщо розслідування за тими ж обставинами було відкрито і закрито іншим правоохоронним органом. Це чергова спроба ліквідувати незалежну розслідувальну діяльність Національного антикорупційного бюро, яке вже взялося за окремих “друзів” нинішньої влади. Експерти Реанімаційного Пакету Реформ закликають Верховну Раду відхилити проект закону N6220.

Матеріал опубліковано у виданні “Українська правда. Блоги