“Марш нечéсті у мантіях”

Початок події: 2017-09-13 10:00:00

13 вересня о 10:00 громадські активісти проведуть від будівлі Адміністрації Президента до будівлі Верховного Суду України “Марш нечéсті у мантіях”, який символізуватиме кандидатів у Верховний Суд, які попри негативні висновки Громадської ради доброчесності, намагаються потрапити до нової найвищої судової інстанції.

Під час заходу 30 недоброчесних у суддівських мантіях та масках усілякої нечисті пройдуть маршем від Адміністрації Президента (з боку Лютеранської), який несе політичну відповідальність за судову реформу, до приміщення Верховного Суду України (вул. П.Орлика, 4), яке після обрання суддів, має перейти новому Верховному Суду. Маски нечисті, одягнуті на недоброчесних кандидатів, символізуватимуть ті негативні цінності та принципи, які такі судді зможуть привнести у новий Верховний Суд.

Участь у акції візьмуть народні депутати та активісти Реанімаційного Пакету Реформ, кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд!, Центру протидії корупції, Автомайдану та Фундації DeJuRe.

Перед ходою відбудеться прес-брифінг в якому візьмуть участь:

  • Єгор Соболєв, народний депутат, Голова Комітету Верховної Ради з питань протидії і запобігання корупції
  • Вадим Міський, керівник відділу адвокації Реанімаційного Пакету Реформ
  • Анастасія Красносільська, “Центр протидії корупції”
  • Катерина Бутко, Всеукраїнське об’єднання “Автомайдан”
  • Іван П’ятак, старший аналітик Кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд!
  • Лілія Дроздик, керівник комунікаційного напряму Кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд!

Нагадаємо, що під час виступу у Верховній Раді 7 вересня Президент заявив, що ВККС погодилась із 80% висновків ГРД та до фінального списку не потрапили кандидати, до яких Громрада мала претензії. Саме тому хода розпочнеться від Адміністрації Президента, аби показати Порошенку тих, до кого, на його думку, немає претензій.

Вже 14 вересня Вища рада правосуддя розпочне розгляд матеріалів кандидатів у Верховний Суд. Вища кваліфікаційна комісія після восьми місяців конкурсу обрала 120 переможців, 30 з яких отримали негативні висновки від Громадської ради доброчесності. Ці кандидати подавали неправдиві відомості в деклараціях, брали участь у політичних переслідуваннях, забороняли мирні зібрання під час Революції гідності, виносили політично вмотивовані рішення, грубо порушували рішення Європейського суду із прав людини та права людини, протидіяли очищенню судової влади або ж не можуть пояснити походження власних статків.

Під час акції громадські активісти звернуться до Вищої ради правосуддя із закликом не рекомендувати цих кандидатів для призначення суддями Верховного Суду. Таке право ВРП дає закон про судоустрій та статус суддів, який дозволяє Раді відмовити у призначенні судді у випадку обґрунтованого сумніву в його доброчесності і професійній етиці або якщо його призначення негативно вплине на рівень довіри до судової влади.