Депутати хочуть спростити порядок допуску журналістів до Верховної Ради

Шістнадцятого травня 2013 року до Верховної Ради України було внесено проект Постанови «Про внесення змін до “Положень про порядок акредитації журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді України” щодо допуску до будинків Верховної Ради України» (проект № 2040а, н. д. Леся Оробець, Андрій Пишний, Арсен Аваков, Ігор Швайка, Валерій Карпунцов).

Проектом пропонується спростити порядок допуску акредитованих представників ЗМІ  до будівель та приміщень Верховної Ради України, а також забезпечити його прозорість та відповідність чинним нормативно-правовим актам.

Відповідно до чинного Положення, право входу журналістів і технічних працівників засобів масової інформації до ложі преси і кулуарів забезпечується акредитаційними картками. Проте для того, аби представники ЗМІ потрапили до відповідних будинків Верховної Ради під час засідань комітетів, комісій Верховної Ради, брифінгів, прес-конференцій, круглих столів та інших заходів для засобів масової інформації, окрім акредитаційних карток, необхідне обов’язкове погодження Прес-служби Верховної Ради України. Згідно з п. 10 Положення, щоб потрапити до будівель Верховної Ради України, де проходять засідання комітетів та комісій Верховної Ради, представникам ЗМІ, окрім акредитаційних карток та погоджень із Прес-службою, також  необхідне запрошення керівництва відповідного комітету чи комісії.

«Такі обставини вказують на те, що навіть за наявності належної акредитації у представника ЗМІ, останній може не потрапити на відповідні заходи, що проводяться у приміщеннях Верховної Ради України, внаслідок відсутності доброї волі працівників Прес-служби та керівництва комітету, комісії», – йдеться у пояснювальній записці.

Тому проектом пропонується внести зміни до «Положень про порядок акредитації журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді України» шляхом вилучення положень про необхідність отримання погодження Прес-служби та запрошення керівництва комітетів, комісій Верховної Ради України для потрапляння акредитованими представниками ЗМІ до будівель Верховної Ради України.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: