Міноборони може створювати нові друковані ЗМІ

18 травня 2017 року у Верховній Раді України було прийнято Проект Закону України про внесення змін до деяких законів України (щодо створення друкованих засобів масової інформації Міністерством оборони України та військово-цивільними адміністраціями на час проведення антитерористичної операції) (№ 5008, н.д. Сюмар В.П., Тимчук Д.Б.)

Зазначений закон передбачає тимчасовий (тільки на час проведення антитерористичної операції) дозвіл Міністерству оборони України створювати друковані засоби масової інформації. При чому такі друковані засоби масової інформації суттєво відрізняються від традиційних газет і журналів, у тому числі державної і комунальної форм власності.

По-перше засновниками таких друкованих ЗМІ виступають виключно Міністерство оборони України і військово-цивільні адміністрації. Таким чином створення таких друкованих видань можливо виключно в зоні проведення антитерористичної операції і неможливо в інших регіонах України через відсутність там військово-цивільних адміністрацій.

По-друге закон жорстко визначає вимоги до редакційної колегії таких новостворених друкованих ЗМІ. До її складу обов’язково повинні входити представник Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, пропорційно прес-офіцери прес-центру штабу антитерористичної операції, журналісти, які працюють у районі проведення антитерористичної операції і висвітлюють військову тематику, а також представники громадських об’єднань та асоціацій.

По-третє в таких друкованих ЗМІ прямо забороняється реклама програм політичних партій, виборчих блоків, діяльності їх керівників та членів, що має агітаційний характер. Прямої заборони комерційної реклами в таких друкованих виданнях закон не містить, проте передбачає, що фінансування його діяльності здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Закон передбачає, що після закінчення антитерористичної операції, період якої визначено Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», друкований засіб масової інформації, заснований Міністерством оборони України та військово-цивільними адміністраціями на час проведення антитерористичної операції, протягом трьох місяців підлягає реформуванню відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Закон не змінює порядок реформування вже існуючих державних і комунальних друкованих засобів масової інформації, передбачений Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». В тому числі не виключають з процесу реформування друкованих ЗМІ вже існуючі видання Міністерства оборони України або місцевих видань, що знаходяться в зоні проведення антитерористичної операції і засновником яких є органи місцевого самоврядування.

Картка законопроекту: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?id=&pf3516=5008&skl=9

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Докладніше про консультації

 

Задайте Ваше питання через форму:

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Ваше повідомлення


Також ви можете звернутися до нас іншими способами: