Презентовано проект Положення про Міністерство інформполітики

Новопризначений міністр інформаційної політики Юрій Стець 3 грудня під час круглого столу з представниками громадськості презентував проект Положення про Міністерство інформаційної політики. Водночас, на офіційному сайті Уряду текст проекту поки що не оприлюднено.

Згідно з документом, основними завданнями міністерства має стати: формування державної політики щодо діяльності засобів масової комунікації, стратегії інформаційної політики держави та забезпечення її дотримання, реалізація державної політики у сферах поширення інформації, просвітницької діяльності і використання національних інформаційних ресурсів, створення умов для розвитку інформаційного суспільства, а також здійсненнядержавного контролю за діяльністю засобів масової комунікації незалежно від їх підпорядкування і форми власності.

Серед основних повноважень запланованого міністерства є:

державна реєстрація друкованих засобів масової комунікації та інформаційних агентств;

  • розробка та затвердженнядержавних стандартів телевізійного виробництва, реклами, стандартів з професій в сфері медіа та інформації;
  • координація заходів по запобіганню нанесення громадянам України шкоди через неповноту, невчасність та невірогідність інформації, що використовується, застосування маніпулятивних інформаційних технологій, що впливають на свідомість громадян;
  • призначення на посадидиректорів, заступників директорів, головних редакторів державних засобів масової комунікації;
  • розробка програми позиціонування України в світі та стратегії захисту інформаційного просторуУкраїни від зовнішнього інформаційного впливу тощо.


Ознайомитись з повним текстом проекту можна за посиланням.

 

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: