Рішенням суду підтверджене право на отримання інформації

Окружний адміністративний суд міста Києва 12 березня 2013 року  розглянув справу за позовом журналіста і громадського активіста Сергія Андрушка до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Пан Андрушко неодноразово звертався до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту із запитами про надання інформації та копій документів щодо візиту Міністра освіти Дмитра Табачника на офіційну церемонію відкриття літніх Олімпійських ігор у Лондоні. Зокрема, один із запитів стосувався вартості подорожі та проживання пана Міністра, персонального складу делегації та терміну перебування делегації у Лондоні.

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту надало запитувачу інформацію лише стосовно кількості днів та дат перебування делегації Міністерства у Лондоні. Надання іншої запитуваної інформації Міністерство відкладало на невизначений термін, мотивуючи це різними причинами, а саме необхідністю відшкодування витрат на копіювання документів та проведенням ревізії Фінансовою державною інспекцією України. Незважаючи на те, що Міністерство так і не назвало вартість копіювання, пан Андрушко підтверджував свою згоду відшкодувати Міністерству такі витрати, але Міністерство так і не надало йому можливості отримати документи. Сергій Андрушко звернувся до суду з вимогою визнати бездіяльність державного органу протиправною та надати запитану інформацію.

За результатами розгляду справи суд виніс рішення, яким частково задовольнив позовні вимоги: зокрема, суд зобов’язав Міністерство надати інформацію з усіх питань, якими цікавився запитувач. Водночас суд не визнав бездіяльність органу влади протиправною, бо Міністерство все ж вчинило певні дії стосовно надання інформації запитувачу. Крім того, суд не погодився із тим, що копії документів мають бути надані запитувачу безоплатно.

Юридичний супровід справи та представлення інтересів Сергія Андрушка в суді здійснювала адвокат Діана Проценко.

Цю справу підтримав Фонд захисту права на доступ до інформації, заснований Інститутом Медіа Права за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».

 

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: