Мережа захисників права на доступ до інформації

Мережа захисників права на доступ до інформації

Інститут Медіа Права запрошує нових учасників та продовжує підтримку Мережі захисників права на доступ до інформації, метою якої є гарантування правового захисту права кожного на доступ до інформації. 

Створення та розбудова Мережі захисників права на доступ до інформації є важливим кроком у розв’язанні питання доступу до інформації в Україні та забезпеченні належного судового оскарження порушень права на інформацію. У рамках Мережі досвідчені юристи, адвокати та активні громадські активісти підвищують рівень знань у сфері доступу до публічної інформації, надають письмові та усні консультації, а також здійснюють юридичний супровід судових справ з метою забезпечення права на доступ до інформації.

Робота Мережі координується Інститутом Медіа Права. Організація забезпечує постійне спілкування членів Мережі між собою для підтримки зв’язків і консолідації зусиль. Для цього Інститут проводить освітні заходи, консультує учасників та модерує список розсилки та групу у мережі Facebook. Також Інститут Медіа Права регулярно готує інформаційні матеріали з юридичних питань доступу до інформації та поширює їх серед учасників Мережі.

Навесні 2012, влітку 2013, 2014 та 2015 років років у Києві було проведено три Форуми захисників права на доступ до інформації. Метою цих заходів було підвищення кваліфікації та обмін досвідом членів Мережі. Програма Форуму включала теоретичні сесії та практикуми. Такий формат заходів дав можливість покращити як теоретичну, так і практичну підготовку учасників, а також забезпечити обмін досвідом учасників між собою та з організаторами форуму. Аналогічні спільні заходи у різних форматах відбуватимуться і в майбутньому.

Інститут Медіа Права збирає робочі контакти медіаюристів, адвокатів та громадських діячів, які спеціалізуються в галузі доступу до публічної інформації, та закликає своїх партнерів, медіаюристів та адвокатів приєднатися до цієї ініціативи. Для того щоб стати учасником Мережі, кандидат повинен мати досвід у сфері захисту права на доступу до публічної інформації та готовність брати активну участь у діяльності Мережі.

Якщо ви зацікавлені у можливості долучитися до Мережі захисників права на доступ до публічної інформації, просимо заповнити анкету та надіслати її нам разом із резюме (до однієї сторінки) за адресою ch.burtnyk@medialaw.kiev з позначкою «Анкета Мережі (Ваше прізвище)».

За детальною інформацією звертайтесь за електронною поштою ch.burtnyk@medialaw.kiev або за телефоном +38(044)3832044.

Анкету можна завантажити Application-form_Network.

Положення про мережу 

 

Мережа захисників права на доступ до інформації підтримується проектом «Популяризація прав людини і демократії та посилення медійного і громадянського суспільства в Азербайджані, Україні та Білорусі» міжнародної організації «Міжнародна підтримка медіа» (International Media Support)  за підтримки Міністерства Закордонних Справ Норвегії.

 

 

Ще новини

Новини

SA

Чи зобов’язаний запитувач платити за відповідь розпорядника?

До Центру демократії та верховенства права звернувся запитувач, який попросив роз’яснити йому чи законною є відповідь розпорядника, який погодився надати інформацію на запит за умови відшкодування витрат на друк. То чи законна вимога розпорядника? За загальним правилом інформація повинна надаватись розпорядником безкоштовно. Винятком із цього правила є ситуація, коли запитується багато інформації. Так, частиною другою […]

porushennia-final-02 (1)

Як оскаржити порушення права на доступ до публічної інформації?

28 вересня правозахисники та громадські активісти у всьому світі  будуть відзначати Міжнародний день загального доступу до інформації. Закон України «Про доступ до публічної інформації» прийнятий в Україні ще у 2011 році. Протягом останніх кількох років також були прийняті інші закони, які гарантують відкритість відомостей з декларацій чиновників, інформації про використання публічних коштів, про власність на […]

Ми подали позов

Фонд допоможе виборювати у суді право на доступ до документів Тернопільської облради

На Тернопільщині звільнення головного лікаря перинатального центру викликало обурення громадськості і, як наслідок, ​подання позову​.  Причина: наприкінці червня 2016 року ​громадська організація «Громадський спротив корупції» звернулась до Тернопільської обласної ради з ​інформаційним запитом про документи, на підставі яких приймалось розпорядження № 105 від 01.06.2016 р., про звільненення головного лікаря перинатального центру. У відповіді на запит Тернопільська обласна рада надіслала лист із назвою «інформування щодо […]

post-3-1

За підтримки Фонду розкрили інформацію про фінансування Конча-Заспи та Пущі-Водиці, які належать Державному управлінні справами

Ще у 2015 році Інформаційне агентство «Українські Новини»  направило запит про надання публічної інформації про осіб, які проживають в будинку відпочинку «Конча-Заспа» та комплексу відпочинку «Пуща-Водиця», розмір витрат на утримання та обсяг фінансування цих будинків, а також про тарифи та пільги для їх мешканців. У відповідь запитувачу було надано інформацію тільки на деякі питання запиту, […]

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Докладніше про консультації

 

Задайте Ваше питання через форму:

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Ваше повідомлення

Введіть ці символи captcha у поле нижче

Також ви можете звернутися до нас іншими способами: