Аналітика

Кому потрібен такий репресивний інструмент як кримінальна відповідальність за наклеп?

У парламенті знову хочуть повернути стару практику кримінальної відповідальності за наклеп. 17 травня депутат Василь Кисельов, який пройшов до Ради за списком Партії Регіонів, зареєстрував відповідний законопроект у Верховній Раді.

Висвітлення кримінальних процесів в ЗМІ

В статті Тетяни Шмарьової та Вікторії Добринської досліджуються основні конфлікти прав та інтересів, які можуть виникати під час висвітлення журналістом кримінальних процесів, та можливі шляхи їх вирішення, зокрема, із врахуванням стандартів Європейського Суду з прав людини.

Рада Європи вирішує питання щодо прийняття Конвенції про доступ до офіційних документів

Задля того, аби демократія справно працювала, громадськість повинна знати про все, що робить держава в особі її органів та посадових осіб. І саме механізм доступу до офіційних документів покликаний до того, щоби стати важливим кроком для досягнення максимальної прозорості діяльності публічних органів.

Сівкович проти Порошенка

В інформаційних повідомленнях щодо позову Сівковича до Порошенка та “5 каналу” майже нічого не говориться про підстави самого позову. Чим саме Сівковичу завдали моральної шкоди, яку він оцінює аж у 5 мільйонів гривень?

Краткий комментарий к делу Конституционного суда Украины о распространении сведений

Одним из важных вопросов привлечения к ответственности за распространение недостоверных сведений являются случаи, когда истцы пытаются обжаловать информацию, содержащуюся не в СМИ, а в жалобах на действия правоохранительных органов, государственных чиновников, заявлениях о возбуждениях уголовных дел.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: