Аналітика

Журналіст не має «імунітету» від законних вимог поліції – Європейський суд

Велика палата Європейського суду з прав людини 20 жовтня 2015 року оприлюднила своє рішення у справі Pentikäinen v. Finland (Пентікайнен проти Фінляндії). У ньому судді підтвердили рішення попередньої судової палати, яка у лютому 2014 року визнала відсутність порушення статті 10 Європейської конвенції з боку фінського уряду. Обставини справи. Журналіст фінського щотижневика «Suomen Kuvalehti» Маркус Пентікайнен […]

Баланс між правом на свободу вираження і правом на приватність в контексті публікації персональних даних особи

Автор: Опришко Дарія   Право на свободу вираження належить до основоположних прав людини. Воно закріплено в низці міжнародних нормативно-правових актів, зокрема, в Загальній декларації прав людини (ст. 19), Міжнародному пакті про громадянські і політичні права (ст. 19), Європейській конвенції з прав людини (ст. 10) (далі – «Конвенція»). Захист цього права найбільш дієво здійснюється на підставі […]

Медіапрофанація чи медіареволюція?

Watch dog не має бути сторожовим собакою, що сидить на ціпку власників чи чиновників. Це сторожовий вільний пес, який винюхує корупцію, зловживання й охороняє демократію. Але для цього потрібно впроваджувати реформи, і не лише в медіасфері.

Журналіст – автор наполовину, або як узгодити текст інтерв’ю

Закон визначає, що авторами інтерв’ю є водночас журналіст та респондент. На підставі цієї норми закону досить часто респонденти наполягають на своєму праві редагувати текст інтерв’ю. Які законодавчі інструменти захисту має журналіст у таких випадках?

«СТОП Цензура»: перші підсумки

4 червня Рух «Стоп Цензура» поповнився ще одним впливовим союзником. Про підтримку Руху публічно, в прямому ефірі, заявив Президент Янукович.

Народні депутати розпочали полювання на відьом. Що несуть нам медійні законодавчі ініціативи?

З початку цього року в українському парламенті з’явилася низка законодавчих ініціатив, які по суті мають на меті суттєво зменшити присутність української мови в телерадіоефірі та в кінотеатрах.

Юридичний коментар до Наказу МВС № 88 щодо захисту прав журналістів

Міністерство внутрішніх справ 23 березня видало наказ №88 «Про вдосконалення взаємодії органів внутрішніх справ із засобами масової інформації», який встановив вимоги до працівників міліції щодо сприяння роботі журналістів та захисту їхніх прав.

Медиа как источник деловой информации

Интернет – главный источник получения деловой информации для офисных работников, но, в тоже время, прессу продолжают читать 56% всех опрошенных респондентов, как источник более качественной аналитика.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: