Відкритість законодавчої влади: Україна провела міжнародну конференцію

Представники ЦЕДЕМ відвідали Глобальнe конференцію відкритості органів законодавчої влади, яку цьогоріч 19-20 травня приймала Україна, зібравши понад 300 учасників. Захід був присвячений питанню розбудові громадянської довіри через відкритість та залученість.
 


Голови парламентів, народні обранці, держслужбовці та представників громадянського суспільства з понад 50 країн світу протягом двох днів дискутували, як законодавча відкритість може зміцнити довіру громадськості до представницьких інституцій та побудувати адаптивну законодавчу гілку влади зразка 21 століття. Крім того, учасники конференції обговорили питання прозорості законодавчого процесу, використання відкритих даних, протидії фейковим новинам та навіть питання парламентської етики.
 
 
“Низька довіра громадян до парламентів є глобальною проблемою. Тому цінність цього заходу полягала у можливості “звірити годинники”, наскільки ми просунулись чи відстаємо від інших країн у питаннях відкритості парламенті”, – ділиться Тетяна Семілетко, директор з розвитку ЦЕДЕМ та учасниця ініціативи “Відкритий парламент”.
 
“Нагадаю, Україна взяла на себе низку зобов’язань щодо законодавчої відкритості ще з лютого 2016 року, розробивши відповідний План дій З того часу ми просунулися з точки зору відкритих даних – створено Портал відкритих даних ВР opendata.rada.gov.ua, з точки зору осучаснення інформації на веб-порталі, зокрема з’явились електронні протоколи засідань ВР, а також комунікації у соцмережах Ради – Твіттері та Фейсбук. Втім, більшість з цих змін наразі були реактивними, у відповідь на адвокацію громадських організацій та за їхньої безпосередньої участі”.
 
Більше інформації про наявні інструменти – в інфографіці ініціативи Відкритий парламент: 
 

“Ми транслюємо засідання, оприлюднюємо протоколи, будь-хто може відвідати засідання нашого комітету, ми проводимо громадські обговорення. Але ми хочемо піти далі і зараз працюємо з громадськістю над Комунікаційною стратегією, яка передбачає низку новацій з відкритості парламенту. Перед нами стоїть завдання змінюватися, ставати ближчими для людей, але й це питання політичної освіти, просвітніх програм для громадян про роботу депутатів”, – підкреслила у своєму виступі Вікторія Сюмар, голова комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.
 
Крім того, у заході взяли участь регіональні тренери, експерти з доступу до публічної інформації, антикорупційних інструментів і інструментів громадського контролю за владою, яких раніше навчав ЦЕДЕМ.
(на фото)
 


Захід організовано Робочою групою з законодавчої відкритості Партнерство «Відкритий уряд» та Ініціативою «Відкритий парламент» в Україні.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: