Забезпечення прозорості та відкритості органів влади та місцевого самоврядування, в першу чергу, здійснюється через надання інформації про розпорядження бюджетними коштами і майном.
Друга хвиля моніторингу в рамках проекту Платформа «Омбудсман плюс» була спрямована на дослідження питання як саме виконують розпорядники обов’язок оприлюднення інформації про фінансові ресурси, а також чи надають вони на інформаційні запити документи, що містять відомості про розпорядження бюджетними коштами і майном.
Центр демократії та верховенства права (Інститут Медіа Права) презентує методологію та аналітичні матеріали, за якими проводилась друга хвиля моніторингу в рамках проекту Платформа «Омбудсман плюс».
Детальніше із текстом Методології проведення моніторингу, аналітичною вибіркою із законодавства, а також зразками запитів можете ознайомитись за посиланнями:
Аналітична вибірка законодавства
Запит про витрати розпорядника
Нагадаємо, монітори проекту Платформа «Омбудсман плюс» вивчали роботу обласних і міських рад, а також обласних державних адміністрацій у 23-х областях України. Предметом дослідження чотирьох хвиль моніторингу були:
- робота спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації і спеціальних місць для роботи запитувачів з документами чи їх копіями;
- доступність інформації про фінансові ресурси органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування;
- забезпечення доступу до засідань колегіальних суб’єктів владних повноважень та оприлюднення розпорядниками проектів своїх актів;
- повнота та своєчасність надання відповідей на запити.