Центр демократії та верховенства права аналітично-адвокаційний центр, що працює в громадському секторі України з 2005 року, спрямовуючи свої зусилля на розвиток незалежних медіа, підтримку громадських платформ і рухів, а також побудову правової держави в Україні.

Наша місія сприяти розвитку суспільства активних та відповідальних громадян.

З цією метою ми підтримуємо та розвиваємо громадські ініціативи, реалізуємо освітні програми для різних аудиторій, розробляємо та адвокатуємо якісне законодавство, захищаємо свободу слова, надаємо незаангажовану правову експертизу та консультуємо журналістів, працюємо над впровадженням підзвітності влади та утвердженням верховенства права.

Всі ми – частина суспільства і від нас залежить яким воно є. Ми працюємо щоб впливати на те, яким воно буде. Суспільство активних і відповідальних громадян означає, що громадяни мають бути активними, та разом з цим усвідомлювати свою відповідальність.

У сучасній Україні рівень активізму є достатньо високим, однак таким же має бути і рівень відповідальності.  Саме тому акцент на відповідальність є найбільш важливим у нашій діяльності. Що місія і цінності означають на практиці? Ми діємо активно, аналізуючи суддів та впливаючи на судову реформу; ми разом з цим діємо відповідально, надаючи право на відповідь, пам’ятаючи про презумпцію невинуватості, дбаючи про високу точність інформації. Активні журналісти прагнуть знайти важливу інформацію, відповідальні при цьому не забувають, що первинними є інтереси суспільства . Відповідальні водії та пасажири турбуються про свою безпеку і безпеку інших. Ми вчимо активістів подавати запити на доступ до публічної інформації, однак не підтримуємо тих, хто бездумно запитує тисячі сторінок лише для створення перешкод у діяльності органу влади. Бути відповідальним громадянином це також не дозволяти рекламувати та продавати тютюн дітям.

Нашими цінностями є проактивність, відповідальність, результативність та незаангажованість. Ми не чекаємо, а самі актуалізуємо важливі проблеми у суспільстві, беремо на себе відповідальність розробити план їхнього вирішення, проадвокатувати його та добитись результату. Ми працюємо на результат, а не заради процесу. Ми є незаангажовані – ні бізнес, ні політичні партії не визначають наші завдання і напрями.

Втілюючи свою місію, ми сконцентрували свою роботу у трьох напрямах: верховенство права, незалежні медіа та громадянське суспільство.

Ми працюємо в громадському секторі України з 2005 року, почавши свою роботу зі спеціалізації на медійному праві. До 2016 року мали назву Інститут Медіа Права. Про трансформацію з Інституту Медіа Права в Центр демократії та верховенства права можна подивитись у відео тут.