Депутат пропонує не перетворювати обласні державні ТРК на суспільні

До парламенту внесено Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про суспільне телебачення і радіомовлення України” щодо вилучення з переліку державних мовників, на базі яких буде створюватися Національна суспільна телерадіокомпанія України, обласних державних телерадіокомпаній (проект №4462а, н.д. Роман Ілик).

Законопроект пропонує обмежити перехід з державного мовлення на суспільне виключно через перетворення загальнодержавних телерадіокомпаній, оскільки, як зазначає автор законопроекту обласні компанії «залишились єдиним засобом масової інформації, через який здійснюється реалізація державної інформаційної політики в регіонах», а їх перетворення – «рівнозначне знищенню телерадіокомпаній державницького спрямування».

Водночас, варто зауважити, що роздержавлення ЗМІ, як аудіовізуальних, так і преси, є невід’ємною умовою дотримання Україною її зобов’язань як члена Ради Європи та ОБСЄ.

Впровадження суспільного мовлення спрямоване саме на реальне задоволення інформаційних інтересів широких верств населення, на противагу інтересам державного апарату та місцевої влади, що звикли використовувати власні телерадіокомпанії як інструменти самореклами та пропаганди.

 

Картка законопроекту:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=51928

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: