Як медіа працювати в умовах правових та технологічних змін: в Одесі відбувся експертний тренінг

July 14, 2026

Як медіа ефективно працювати в умовах постійних технологічних та правових змін? 

Це питання стало ключовим 8 липня в Одесі на експертному тренінгу «Медіа майбутнього: Право, захист та ШІ», який провів Центр демократії та верховенства права. Нещодавно ця подія для медійників відбулася у Вінниці, а цього разу подія об’єднала 32 фахівці із медіаспільноти Одеси.

Під час навчання учасники разом із лекторами детально розібрали тематичні блоки:

  • Штучний інтелект у діяльності медіа – Ольга Петрів розповіла про сучасне правове поле, світові тенденції регулювання технологій та практичні шляхи безпечного використання інструментів штучного інтелекту в щоденній редакційній роботі.
  • Захист прав медійників – Людмила Панкратова проаналізувала юридичні аспекти безпеки журналістів, правові механізми захисту прав представників  медіа у кризових ситуаціях.
  • Медіазакон та соціальні мережі – Ігор Розкладай поділився інсайтами щодо актуальних вимог оновленого медійного законодавства, специфіки регулювання цифрових платформ та особливостей модерації контенту в популярних соцмережах.

Важливою частиною стала практична складова: учасники розбирали реальні кейси та моделювали антикризові рішення для редакцій. А завдяки нетворкінгу змогли обмінятися досвідом і обговорити спільні виклики.

Центр демократії та верховенства права висловлює вдячність усім за активну участь, залученість та професійні дискусії.

Офлайн-тренінг «Медіа майбутнього: Право, захист та ШІ. Одеса» організовано Центром демократії та верховенства права у співпраці з Регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза. Одеса, Херсон» за фінансової підтримки IMS (International Media Support).