Аналітика

Законодавча гіперопіка у сфері інтерв’ю

Жанр інтерв’ю набирає все більшої популярності поміж журналістів та публіки. Відверті чи не дуже, гострі чи компліментарні розмови з політиками, зірками шоу-бізнесу та просто відомими людьми користуються неабияким попитом серед читачів та глядачів,  а також набирають сотні тисяч переглядів на YouTube. Водночас, погодження тексту інтерв’ю перед його опублікуванням є однією з проблем, з якими нерідко […]

Що таке плагіат і чи законна праця «найманих авторів»?

Останнім часом в українському медіапросторі не вщухає скандал, пов’язаний із плагіатом на сторінках відомого друкованого видання. Більшість читачів та експертів оцінюють ситуацію з етичного боку: крізь призму репутації, поваги до читачів, довіри та честі професії. Спробуймо поглянути на ситуацію з іншого боку — юридичного та зрозуміти, наскільки такі дії контрастують з українським законодавством. Використання контенту Відповідно до ст. 15 Закону України […]

Журналіст – автор наполовину, або як узгодити текст інтерв’ю

Закон визначає, що авторами інтерв’ю є водночас журналіст та респондент. На підставі цієї норми закону досить часто респонденти наполягають на своєму праві редагувати текст інтерв’ю. Які законодавчі інструменти захисту має журналіст у таких випадках?

Чи може Хорошковський очолювати Наглядову раду «Інтера», не порушуючи законів?

Призначення на пост Першого заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України відомого бізнесмена, мультимільйонера, власника активів в Україні та за кордоном Валерія Хорошковського, який є, – або, принаймні, був донедавна, – власником 71% акцій каналу «Інтер», вкотре актуалізувало питання відокремлення влади від бізнесу.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: