Експерти, юристи та журналісти обговорили проекти редакційних статутів ТРО

February 16, 2007

16 лютого у приміщенні прес-центру «ЛігаБізнесІнформ» відбувся круглий стіл на тему «Редакційні статути телерадіоорганізацій: практика запровадження».


Д
о участі в обговоренні організатори Інститут Медіа Права, Незалежна Асоціація Мовників та «Центр реформ преси та телебачення «ПРОСТІР» запросили юристів – представників телерадіоорганізацій, адвокатів, журналістів, медіаекспертів.


Актуальність обговорюваної теми полягає в тому, що, згідно з діючим Законом України «Про телебачення і радіомовлення», до 1 березня 2007 року всі українські телерадіоорганізації мають затвердити та подати Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення примірники своїх редакційних статутів.

 

Учасники круглого столу обговорили два питання:  юридичні проблеми впровадження редакційних статутів та пропозиції до нової редакції Закону України «Про телебачення і радіомовлення» стосовно редакційних статутів.


З першого питання виступив голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Віталій Шевченко, який зазначив, що станом на 14 лютого 2007 тільки 71 ТРО (це менше 10% від усіх існуючих) затвердила свій статут у Нацраді. Він сподівається, що до 1 першого березня це зробить решта. «Ми ще не обговорювали, які саме санкції і яким чином застосовувати щодо порушників законодавства, які не нададуть вчасно свої редакційні статути», – сказав Віталій Шевченко.

 

Ведучий круглого юрист Тарас Шевченко представив проект редакційного статуту – спільну розробку Інституту Медіа Права та Адвокатської компанії «Наталія Субота і партнери». Проект зроблено за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» та «Інтерньюз Нетворк». Текст проекту.

 

Також було представлено проект редакційного статуту, розроблений Незалежною Асоціацією Мовників. Текст проекту.


Учасники детально обговорили запропоновані редакційні статути, внесли пропозиції до нової редакції Закону України «Про ТБ і РМ». Основна дискусія розгорілася навколо питання: чи можна вважати редакційний статут джерелом права.

 

Не всі оптимістично поставилися до запровадження редакційних статутів – на думку деяких учасників, це не на часі – проте всі погодилися, що такий документ піде на користь ТРО.