У 2023 році команда напряму “Незалежні медіа” Центру демократії та верховенства права запустила проєкт “TelegramDetox”, мета якого – захистити українців від потенційних небезпек, які можуть виникнути під час використання Telegram. Незалежно від того, чи ви фанат Telegram, чи вважаєте його не найкращим вибором, навколо цієї платформи точиться багато розмов і дискусій. Люди сперечаються про безпеку, зв’язки з Росією, а також те, чи існують кращі альтернативи і чи варто взагалі заблокувати Telegram в Україні.
Наш проєкт покликаний допомогти українцям розібратися в цих питаннях і зробити обізнаний вибір щодо використання платформи. Ми хочемо, щоб кожен і кожна могли спілкуватися та отримувати інформацію в безпечному й зручному просторі, не хвилюючись про потенційні загрози.
Ми не агітуємо за видалення Telegram чи повну відмову від нього. Натомість ми прагнемо надати корисну інформацію та поради про те, як безпечно користуватися цією платформою, якщо ви ще не готові від неї відмовитися. Для тих, хто вирішив, що пора попрощатися з Telegram, ми розповімо, як можна поступово вийти з платформи та видалити свій акаунт, подбавши про збереження та безпеку ваших даних, а також доступ до важливої інформації, особливо в умовах війни.
Перший матеріал “Міфи про Telegram, у які ми віримо”, розроблений в рамках проєкту “TelegramDetox”, розповість про найпоширеніші міфи про Telegram і спростує їх. Можливо у вас закрадуться сумніви щодо довіри до цієї платформи.
Telegram — це певною мірою феномен. “Гібридна соцмережа”, яка одночасно працює як сервіс для спілкування, інформаційна платформа та майданчик для надання послуг. Майже 81 % українців використовують Telegram для читання новин, що робить його одним з найбільших гравців на ринку. Частка користувачів, що використовують додаток для читання новин з Telegram-каналів, у 2023 році зросла на 12% порівняно з 2022 роком. Понад те, понад 76 % користувачів довіряють новинам, отриманим з Telegram. Таке масове використання та довіра до Telegram сформували навколо платформи міфи. Віра в них шкодить перемозі над російськими загарбниками, сприяє розповсюдженню ваших особистих даних і робить дезінформацію потужним джерелом впливу на настрої українців.
Повний текст матеріалу – за посиланням.