Як оскаржити повідомлення про порушення авторських прав у мережі Youtube?

March 20, 2020

Контент, завантажений на платформу, дуже часто стає предметом численних обмежень через ймовірність порушення авторських прав. Зокрема, у випадку підозри щодо наявності порушень Youtube надсилає повідомлення про авторські права (“copyright notice”), а також застосовує один з перелічених заходів:

  • Видаляє або блокує доступ до відеозапису;
  • Блокує звукоряд на відеозаписі;
  • Додає рекламні оголошення поверх відеозапису для отримання грошових коштів, що слугуватимуть компенсацією власникам контенту за використання їхнього продукту.

Вжиття таких заходів не означає, що контент обов’язково порушує авторські права. У багатьох випадках система автоматично позначає допис як такий, що містить порушення, керуючись наявними у ній алгоритмами. Зокрема, це часто трапляється з класичною музикою або у випадках, коли дистриб’ютори музичних продуктів зловживають власними правами і бажають отримати якомога більше компенсації за ймовірно незаконне використання творів. Втім, якщо автор допису має ліцензію чи дозвіл, підстав для хвилювання немає. Для оскарження повідомлення про порушення користувачу слід діяти за такою схемою:

  1. Завантажити ліцензійний документ (сертифікат). Цей документ може бути спеціальною ліцензією для конкретного користувача або вільною публічною ліцензією. Реквізити різнитимуться залежно від природи документа, втім він обов’язково має включати ім’я особи (найменування юрособи), яка видала ліцензію, ім’я особи (найменування юрособи), яка отримує ліцензію, назву об’єкту, щодо якого ліцензія видається та умови користування ліцензією.
  2. Завантажити ліцензійний документ (сертифікат) на будь-який безкоштовний файлообмінник (на зразок Google Drive) та зробити доступ до документа публічним. На жаль, наразі не існує можливості дозволити долучати будь-які файли під час спорів на YouTube, тому слід додати посилання у відповідь на скаргу, щоб позивач міг перевірити наявність ліцензії і обсяг наданих прав.
  3. Перейти у Video Manager у Youtube та знайти відеозапис, що має посилання “matched third party content” або “video is blocked in some countries” та перейти за цим посиланням.
  4. Ознайомитися з деталями скарги та почати процедуру оскарження. Це можна зробити, вибравши опцію “I believe this copyright claim is not valid” або натиснувши на кнопку “Оскаржити”.
  5. Обрати опціюI have a license or written permission from the proper rights holder to use this material”.
  6. Надати додаткові деталі чи пояснення (підставу для оскарження). На цьому етапі слід включити інформацію щодо:
  • Посилання на вільну публічну ліцензію на використання творів;
  • Персональні ліцензійні документи (посилання на хмарне сховище з попередньо завантаженим документом);
  • Пояснення щодо відповідності відеозапису умовам ліцензії.

     7. Надіслати/підтвердити оскарження повідомлення про порушення.

Після отримання оскарження Youtube опрацює скаргу і, за умови відповідності контенту ліцензійним вимогам, усі обмеження буде знято. У разі використання рекламних оголошень з метою компенсації коштів грошові суми буде надано автору допису, а не оригінальному автору контенту.