Як відновити доступ до облікового запису Facebook

July 28, 2023

Павло Бурдяк 
аналітик напряму “Незалежні медіа” ЦЕДЕМ

Соціальні мережі стали невіддільною складовою життя мільйонів українців у сучасному цифровому світі. Ми використовуємо їх для комунікації з друзями й колегами, обміну думками, споживання новин. Тож втрата доступу до облікового запису у соцмережах з тих чи інших причин може викликати відчутний дискомфорт. Але своєчасно вживши належних заходів, ви зможете відновити свій обліковий запис та продовжувати користуватися соцмережами.

У консультації Центру демократії та верховенства права розповімо про проблеми з обліковим записом, які можуть виникнути в користувачів Facebook – однієї з найпопулярніших серед української медіаспільноти соцмереж, якою користуються близько 14 мільйонів українців.

Що робити, якщо забули пароль від облікового запису Facebook? За що Facebook заблокував акаунт і як його відновити? Як діяти у ситуації, коли стороння особа отримала доступ до вашого акаунта? Ми розглянемо ці та інші поширені питання, пов’язані з втратою доступу до акаунта Facebook, а також надамо практичні поради для відновлення та підвищення рівня безпеки вашого облікового запису.

Забули пароль? Скористайтеся інструментом “Пошук облікового запису”

Якщо ви забули пароль до свого облікового запису Facebook, ви можете відновити доступ до акаунта за допомогою інструменту “Пошук облікового запису”. Для цього слід зробити таке:

 1. Перейдіть на сторінку “Пошук облікового запису” та дотримуйтесь інструкцій. Система автоматично перенаправить вас сюди, якщо ви виберете опцію “Забули пароль” під кнопкою “Увійти” на головній сторінці Facebook. Обов’язково використовуйте комп’ютер або мобільний телефон, за допомогою якого ви входили у свій обліковий запис Facebook раніше. Це дозволить Facebook розпізнати ваш пристрій у процесі перевірки й слугуватиме одним з індикаторів, що обліковий запис належить саме вам.
 2. Знайдіть обліковий запис, який потрібно відновити. Можна шукати обліковий запис за іменем, електронною адресою чи номером телефону.
 3. Виконайте вказівки, наведені на екрані, щоб скинути пароль для свого облікового запису.

Джерело: скриншот з Facebook

Якщо ви не можете ввійти у свій обліковий запис зі сторінкиПошук облікового запису, можете скористатися такими порадами:

 • Спробуйте по черзі вводити електронні адреси або номери мобільного телефону, які у вас є. Можливо, ви додали до свого облікового запису стару електронну адресу або номер мобільного телефону й забули про це.
 • Спробуйте ввести варіанти свого імені: можливо, під час реєстрації ви використовували псевдонім.
 • Уведіть своє ім’я користувача, якщо ви його створювали. Ваше ім’я користувача – це персоналізована URL-адреса у Facebook:

Джерело: інструкції Facebook

Якщо ви не знаєте своє ім’я користувача, попросіть когось із друзів відкрити ваш профіль і надіслати вам ім’я користувача, що відображатиметься в URL-адресі.

 • Попросіть одного зі своїх друзів у Facebook відкрити розділ “Інформація” вашого профілю й надіслати вам електронну адресу або номер мобільного телефону, зазначені в розділі “Контактна інформація” (водночас зауважте, що стороння особа не зможе отримати дані, якщо ви приховали цю інформацію від публічного доступу).
 • Якщо з’явиться запит ввести ім’я друга, введіть ім’я. Якщо за першим іменем друга не вдалося знайти обліковий запис, спробуйте інші імена. Вводьте імена друзів разом із прізвищем.

Важливо. З міркувань безпеки ви не зможете скинути пароль за допомогою того самого номера мобільного телефону, який ви використовуєте для двоетапної перевірки. Щоб мати змогу скинути пароль, в обліковому записі потрібно вказати інший номер мобільного телефону або адресу електронної пошти.

Відновлення старого облікового запису Facebook, у який ви не можете ввійти

Щоб відновити старий обліковий запис:

 1. Перейдіть до профілю облікового запису, який потрібно відновити.
 2. Натисніть на три крапки під світлиною обкладинки.
 3. Виберіть “Отримати підтримку або поскаржитися”.
 4. Виберіть “Інше”, а потім натисніть “Далі”.
 5. Натисніть “Відновити обліковий запис” і дотримуйтесь інструкцій. 

Система перенаправить вас на сторінку “Пошук облікового запису”, і вам потрібно буде виконати кроки, описані у попередньому розділі.

Джерело: скриншот з Facebook

Що робити, якщо мій обліковий запис Facebook вимкнено (заблоковано)?

Якщо ваш обліковий запис Facebook вимкнено, під час спроби входу ви побачите відповідне повідомлення. Facebook вимикає облікові записи, якщо вони порушують Умови користування Facebook. Ось приклади таких порушень:

 • Публікація контенту, що не відповідає Умовам користування Facebook.
 • Використання вигаданого імені.
 • Видавання себе за іншу особу.
 • Неодноразові випадки поведінки, яку заборонено у Facebook, або порушення Стандартів спільноти.
 • Контакти з іншими людьми з метою домагання, рекламування або інших заборонених дій.

Залежно від причини вимкнення облікового запису, у вас може бути можливість заповнити одну з форм, щоб надіслати запит на перегляд рішення Facebook:

1. Якщо ваш акаунт було вимкнено через використання вигаданого імені, потрібно заповнити спеціальну форму на зміну імені. Вам необхідно буде вказати справжнє ім’я, за яким знайомі звертаються до вас у повсякденному житті. Це ім’я також має відповідати іншим вимогам соцмережі й міститися в посвідченні особи, яке приймає Facebook.

Джерело: скриншот з Facebook

2. Якщо у вас є кілька акаунтів Facebook – це суперечить Стандартам спільноти, які дозволяють кожному користувачу створити лише один обліковий запис. У такому випадку Facebook може заблокувати ваші акаунти. Для того, щоб відновити доступ до свого облікового запису, необхідно заповнити відповідну форму і вказати, який з облікових записів ви хотіли б надалі використовувати, а який – ні.

Джерело: скриншот з Facebook

3. У деяких випадках Facebook може заблокувати ваш акаунт з міркувань безпеки. Тоді слід заповнити цю форму, у якій треба вказати лише електронну адресу чи номер мобільного телефону, що прив’язані до акаунта, а також ім’я, яким підписаний акаунт.

Джерело: скриншот з Facebook

4. Якщо ви вважаєте, що ваш обліковий запис вимкнено помилково (наприклад, за порушення Стандартів спільноти, хоча ваш допис насправді не порушував правила Facebook), надішліть запит на його перевірку, скориставшись цією формою. Вам потрібно буде вказати електронну адресу або номер мобільного телефону, які використовуються для входу, зазначити ваше повне ім’я, а також прикріпити посвідчення особи. Зверніть увагу, що ви можете заповнити цю форму протягом щонайбільше 30 днів після вимкнення облікового запису. Після цього його буде вимкнено назавжди, а запит на перевірку буде неможливо надіслати.

Джерело: скриншот з Facebook

Важливо. Facebook не зможе відновити облікові записи, які було вимкнено за серйозні порушення. Докладніше про визначення серйозних порушень дивіться в Стандартах спільноти Facebook.

Я отримав запит підтвердити свою особу. Як мені повернутися у свій обліковий запис Facebook?

Facebook просить користувачів пройти перевірку безпеки, якщо безпека облікового запису опинилася під загрозою. У цьому разі вам потрібно ввійти у Facebook і дотримуватися інструкцій, щоб підтвердити свою особу. Зробити це можна такими способами:

 • Визначити друзів за фото, на яких їх позначено;
 • Вказати свою дату народження.

Якщо у вас виникають проблеми з підтвердженням особи, майте на увазі:

 • Коли Facebook просить надати дату народження, вона має відповідати тій, яку ви вказали під час реєстрації у соцмережі.
 • Якщо ви вибрали контрольне запитання, на яке не можете відповісти, у вас може бути можливість повернутися назад і вибрати інше питання або спробувати пізніше.
 • Якщо ви підозрюєте, що хтось зламав ваш обліковий запис і змінив частину вашої інформації, скористайтеся інструкціями щодо відновлення контролю над зламаним акаунтом, поданими у наступному розділі.

Як відновити контроль над зламаним обліковим записом?

Якщо ви виявили підозрілу активність на своєму обліковому записі, це може означати, що стороння особа отримала доступ до вашого акаунта. Проявом цього можуть бути такі дії:

 • Адресу вашої електронної пошти або пароль змінено;
 • Ваше ім’я або дату народження змінено;
 • Користувачам, яких ви не знаєте, надіслані запити дружби;
 • Надіслано повідомлення, які ви не писали;
 • Опубліковані дописи або рекламні оголошення, які ви не створювали.

Якщо є підстави вважати, що ваш обліковий зламано або ним користується ще хтось, відвідайте цю сторінку, щоб захистити його. Система допоможе вам підібрати правильний алгоритм дій залежно від ситуації, з якою ви зіткнулися.

Так, якщо ви ще маєте доступ до свого акаунта, Facebook спершу попросить вас уточнити деталі проблеми, яку ви виявили.

Джерело: скриншот з Facebook

Далі соцмережа проаналізує тип проблеми, перевірить нещодавні зміни та активність у вашому обліковому записі й порадить дії, потрібні для підвищення рівня безпеки профілю. Як правило, вам запропонують змінити пароль і переконатися, що всі недавні зміни в обліковому записі внесли саме ви. Також можуть попросити переглянути інформацію про нещодавні авторизації.

Якщо ж хтось зламав ваш обліковий запис і ви втратили доступ до нього, після переходу на цю сторінку слід натиснути на кнопку “Мій обліковий запис зламано” і дотримуватися інструкцій щодо відновлення доступу.

Джерело: скриншот з Facebook

 

Як поскаржитися на обліковий запис або сторінку Facebook, які видають себе за мене чи когось іншого?

Профілі й сторінки, які видають себе за інших осіб, порушують Стандарти спільноти соціальної мережі, тому Facebook забороняє їх. Якщо ви помітили, що інший профіль або сторінка видає себе за вас, вашого знайомого або публічну особу (наприклад, знаменитість чи політика), ви можете повідомити Facebook про це. Для цього здійсніть такі кроки:

 1. Перейдіть до підробленого профілю чи сторінки. Якщо ви не можете знайти його, спробуйте пошукати за іменем, що використовується в профілі або на сторінці, чи попросити друзів надіслати вам посилання на нього.
 2. Натисніть на три крапки під світлиною обкладинки.
 3. Якщо ви бажаєте поскаржитися на профіль, виберіть “Отримати підтримку або поскаржитися на профіль”. Якщо ви бажаєте поскаржитися на сторінку, виберіть “Отримати підтримку або поскаржитися на сторінку”.
 4. Дотримуйтеся вказівок на екрані, що стосуються підробленого облікового запису (“Видавання себе за іншу особу”) чи підробленої сторінки (“Видає себе за щось інше”), щоб надіслати скаргу.

Джерело: скриншот з Facebook

Джерело: скриншот з Facebook

Якщо ж у вас немає облікового запису Facebook і ви хочете повідомити про когось, хто видає себе за вас або ваших знайомих, заповніть цю форму.

Джерело: скриншот з Facebook

Як підвищити рівень безпеки свого облікового запису Facebook?

Після того, як ви відновили доступ до свого акаунта Facebook, слід подбати про його захист. Ви можете скористатися інструментом “Перевірка безпеки”, щоб переглянути й оптимізувати налаштування безпеки свого облікового запису. Перевірка безпеки допоможе вам:

 • Отримувати сповіщення, коли хтось намагається увійти у ваш обліковий запис із невідомого комп’ютера або мобільного пристрою. Ці сповіщення інформуватимуть вас про те, з якого пристрою було зроблено спробу ввійти, а також про його місцезнаходження;
 • Дізнатись, як захистити свій пароль. Зокрема, надійний пароль  має бути легким для запам’ятовування, але складним для вгадування; пароль Facebook має відрізнятися від паролів для інших облікових записів; довші паролі зазвичай надійніші; як пароль не слід використовувати електронну пошту, номер телефону або дату народження; для зберігання паролів можна використовувати спеціальний диспетчер паролів (інші поради – за посиланням);
 • Увімкнути двоетапну перевірку. Це функція безпеки, що допомагає захистити ваш обліковий запис Facebook на додаток до пароля. Якщо ви налаштуєте двоетапну перевірку, вам потрібно буде вводити спеціальний код для входу й підтверджувати спробу входу щоразу, коли вхід до Facebook буде здійснюватися з невідомого браузера або мобільного пристрою.

Примітка: наразі функція “Перевірка безпеки” доступна для користувачів, які ввійшли у Facebook на комп’ютері або використовують для цього останню версію додатка Facebook для Аndroid або iOS.