Курс розроблено для журналістів та громадських активістів для посилення знань і навичок висвітлення судової системи та реформи, а також судових процесів.
У 2016 році розпочалася судова реформа в Україні. За цей час вже відбувся перехід до триланкової системи судів та сформовано новий Верховний Суд.
Обізнаність суспільства про перебіг реформування та функціонування судової системи прямо залежить від якості діяльності громадських активістів та журналістів. Тому, отримання громадськістю повної та грамотної інформації про діяльність судів неможливе без володіння журналістами та громадськими активістами базовими знаннями про організацію судової системи, повноваження судів, процедури, права та обов’язки учасників процесу тощо.
Формат навчання:
Онлайн навчання проходитиме на сайті дистанційних курсів Центру демократії та верховенства права (http://www.mli.org.ua/).
Протягом кількох тижнів слухачі курсу отримуватимуть навчальні матеріали, підготовлені експертами Центру демократії та верховенства права. Матеріали з’являтимуться в навчальному модулі 1-2 рази на тиждень. Слухачі матимуть змогу глибше ознайомитися з темами, які цікавлять найбільше. Все спілкування відбуватиметься через навчальний модуль, слухачі також матимуть можливість ставити кураторам додаткові запитання та ініціювати обговорення окремих тем.
Контроль знань відбуватиметься за допомогою фінального тесту, питання якого базуватимуться лише на обов’язкових матеріалах. Після успішного складання тесту, учасники отримають сертифікат про проходження Дистанційного курсу «Суди і ЗМІ».
Тематика курсу включає такі теми як структура судової системи України, види рішень судів та набуття ними чинності, захист журналістських джерел, доступ до судових засідань та судових матеріалів, право на справедливий судовий розгляд, презумпція невинуватості, поширення інформації про суд та суддів, практика Європейського суду з прав людини та ін.
Цільова аудиторія курсу: журналісти та громадські активісти.
Для того, щоб стати слухачем дистанційного курсу, заповніть, будь ласка, онлайн-анкету: https://goo.gl/LrDcE1
Звертаємо вашу увагу, що заповнити анкету потрібно за один сеанс, оскільки відкриту анкету неможливо зберегти для подальшого редагування. Подані заявки на курс без заповнення анкети автоматично відхилятимуться!
Навчальна група формуватиметься на конкурсних засадах. Анкети приймаються Центром демократії та верховенства права до 9 вересня 2018 року (включно).
Про результат розгляду анкети буде повідомлено не пізніше 14 вересня 2018 року.
За додатковою інформацією з питань участі в дистанційному курсу звертайтеся на електронну адресу edu@medialaw.kiev.ua або телефонуйте (044) 383-2044.
Цей курс буде проводитись за фінансової підтримки Швеції.