Дистанційний курс медіа права – це форма дистанційної освіти журналістів, блогерів та громадських активістів з метою підвищення їх знань про медіа законодавство, стандарти свободи слова та практику Європейського суду з прав людини.
Дистанційне навчання проходитиме на сайті дистанційних курсів Інституту Медіа Права (http://www.mli.org.ua/) з лютого по квітень цього року.
Протягом кількох місяців слухачі курсу отримуватимуть навчальні матеріали, підготовані спеціалістами Інституту Медіа Права. Матеріали з’являтимуться в навчальному модулі 1-2 рази на тиждень та складатимуться з двох частин: обов’язкової для прочитання основної частини (4-5 сторінок тексту) та додаткової, яка міститиме перелік літератури з цієї ж теми, яку бажано вибірково прочитати.
Слухачі матимуть змогу глибше ознайомитися з тими темами, які викликають для них найбільшу цікавість. Все спілкування відбуватиметься через навчальний модуль. Слухачі також матимуть можливість ставити викладачам додаткові запитання та ініціювати обговорення окремих тем. Курс складатиметься з 21 уроку.
Контроль знань відбуватиметься за допомогою трьох тестів. Тести базуватимуться лише на обов’язкових матеріалах.
Після успішного складання підсумкового тесту, учасники отримають сертифікат про проходження Дистанційного курсу медіа права.
Тематика курсу включає (але не обмежується) такі питання:
- позови про захист честі та гідності;
- втручання у приватне життя;
- доступ до інформації;
- захист журналістських джерел;
- правові питання проведення фото та відео зйомки;
- авторське право та суміжні права;
- ліцензування телерадіомовлення;
- журналістика та Інтернет;
- практика Європейського суду з прав людини;
- стандарти суспільного мовлення
Вимоги до кандидатів:
– займатись журналістською діяльністю або громадською діяльністю у правозахисній сфері;
– мати прагнення до нових знань.
Для того, щоб стати слухачем Дистанційного курсу медіа права, потрібно заповнити онлайн-анкету:
https://docs.google.com/forms/
Заповнення анкети повинне бути здійснено за один сеанс. Це означає, що відкриту анкету неможливо зберегти для подальшого редагування.
Навчальна група формуватиметься на конкурсних засадах. Анкета повинна бути отримана Інститутом Медіа Права до 2 лютого. Про результати відбору вас буде повідомлено 3 лютого.
Додатково (поза конкурсом) Інститут Медіа Права розгляне заявки від кандидатів, готових підтримати діяльність Інституту. Деталі за посиланням: https://cedem.org.ua/who-we-are/donate//
За додатковою інформацією з питань участі в Дистанційному курсі медіа права звертайтеся до Центру демократії та верховенства права:
Tел./факс: +380 (44) 4960580
e-mail: info@cedem.org.ua
Дистанційний курс проводиться в рамках виконання проекту «Підтримка свободи медіа», який реалізується консорціумом за участі Інституту Медіа Права та на чолі з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів Європа (IREX Europe) за підтримки Європейського Союзу