Міжнародна конференція «Незалежність органів управління Суспільного мовника – ключова передумова успішної реформи»

Початок події: 2017-04-07 10:00:00

7 квітня 2017 року у Києві відбудеться міжнародна конференція, метою якої є публічна презентація і обговорення концепцій розбудови Суспільного мовлення, його структури, програмної політики, підзвітності і прозорості Суспільного мовника

Створення Суспільного мовлення є важливим кроком для посилення демократії в Україні, та  зміцнення свободи медіа зокрема. Спільними зусиллями громадянського суспільства та владних інституцій 19 січня 2017 року була зареєстрована юридична особа Суспільного мовлення — Публічне акціонерне товариство “Національна суспільна телерадіокомпанія України” (ПАТ «НСТУ»). Одним із перших кроків Наглядової ради ПАТ «НСТУ» стало оголошення конкурсу на посаду Голови правління Суспільного мовника, на який подалися 8 кандидатів. Структура управління, структура ПАТ «НСТУ», та редакційна політика є предметом концепцій, що були подані кандидатами.

Метою конференції є публічна презентація концепцій та дискусія щодо того, чи відповідають запропоновані концепції ідеям і принципам Суспільного мовлення, а також фактичному стану новоствореної ПАТ «НСТУ», що успадкувала весь багаж державного мовлення.

До участі в конференції запрошуються всі кандидати на голову правління ПАТ «НСТУ» для публічного представлення* поданих ними на конкурс концепцій.

Запрошуємо всіх охочих взяти участь у:

Що?   Міжнародна конференція «Незалежність органів управління Суспільного мовника – ключова передумова успішної реформи»
Коли?    7 квітня 2017 року (9:30 – 14:30)
Де?  Конференц-зала готелю Radisson Blu, за адресою: м. Київ, вул. Ярославів вал, 22


Основні доповідачі:
кандидати на Голову правління ПАТ «НСТУ»; Вікторія Сюмар, голова комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики; Юрій Стець, міністр інформаційної політики України, Х’юґ Мінґареллі, Посол, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні; Мортен Енберг, Голова Офісу Ради Європи в Україні, Борис Бергант, колишній віце-президент Європейської мовної спілки (EBU). Також запрошено Ів Саломон, експертку Ради Європи (Велика Британія).

Інші учасники: члени Наглядової ради ПАН «НСТУ», представники міжнародних організацій та дипломатичних представництв, представники регіональних філій ПАТ «НСТУ», медіаюристи, журналісти, громадянське суспільство.

Для реєстрації, будь ласка, заповніть реєстраційну форму до 12.00 05 квітня 2017 року. Підтвердження реєстрації буде надіслане на електронну пошту, вказану під час реєстрації 06 квітня 2017 року.

Конференцію організовано Центром демократії і верховенства права та Офісом Ради Європи в рамках проекту Ради Європи**

*Представлення концепцій на заході проводиться з метою інформування суспільства і не є частиною офіційної процедури конкурсу на посаду Голови правління ПАТ «НСТУ».

**Проект Ради Європи «Зміцнення свободи медіа і створення системи Суспільного мовлення в Україні»* має на меті зміцнити роль медіа та Суспільного мовлення як інструментів для досягнення консенсусу в суспільстві. Проект впроваджується в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки.