Публічна акція “Е-декларування в заручниках у Конституційного суду”

Початок події: 2016-12-22 09:30:00

Запрошуємо вас у четвер, 22 грудня о 09:30 під стіни Конституційного суду на брифінг та акцію протесту проти розгляду подання народних депутатів про визнання антиконституційними найбільш важливих статей закону про е-декларування.

Конституційний суд рік не рухав розгляд подання 48 нардепів з Опозиційного Блоку та Відродження, якіпоставили під загрозу майбутнє електронного декларування, зробивши реформу заручником рішення суддів, які допомагали Януковичу узурпувати владу. Третина чинного складу КСУ фігурують у кримінальному провадженні Генпрокуратури за винесення неправосудних рішень на користь екс-президента втікача.

15 грудня на сайті КС з’явилося оголошення про призначення засідання на 10.00 22 грудня. Конституційний суд навмисно призначив розгляд вирішального для долі електронного декларування питання на сесійний тиждень. Окрім того, на засідання з розгляду депутатського подання не запрошено експертів з громадських організацій, до яких Конституційний суд звернувся по експертний висновок щодо е-декларування

Напередодні судового засідання, о 9.30, відбудеться акція антикорупційних активістів та прес-брифінг, у якому візьмуть участь:

  • Олександра Дрік, голова Ради Громадського люстраційного комітету, координатор Коаліції «Декларації під контролем»;
  • Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції;
  • Андрій Марусов, голова правління Transparency International Україна
  • Олександр Лємєнов, менеджер антикорупційної групи РПР, коаліція «Декларації під контролем»

Місце: Конституційний Суд України, 01033, Київ, вул. Жилянська, 14 Дата і час: 22 грудня 2016 р, 9.30, початок судового засідання – 10.00

Акредитація на засідання: прес-служба Конституційного суду 238-10-25, 238-10-80

Із додатковими запитаннями звертайтесь: 097 707 26 74, Альона Жужа

«Декларації під контролем» — коаліція громадських організацій, які визначають своїм пріоритетом боротьбу з корупцією через перевірку електронних декларацій. Меморандум про створення коаліції 1 лютого 2016 року підписали шість громадських організацій: Transparency International Україна, Центр політичних студій та аналітики «Ейдос», Громадський люстраційний комітет, Центр демократії та верховенства права CEDEM), Канцелярська сотня (проект «Декларації») і Центр локального самоврядування.