Публічна дискусія “Охолоджуючий ефект: свобода слова та соцмережі”

August 18, 2023

Центр демократії та верховенства права проведе важливу публічну дискусію, яка об’єднає активних громадян, медійних професіоналів, журналістів та блогерів – “Охолоджуючий ефект: свобода слова та соцмережі”.

Дата: 21 серпня 2023 

Час: 12:00 – 13:00 (за київським часом) 

Місце: Офлайн (місце повідомимо зареєстрованим учасникам) / Онлайн – Zoom

Соціальні мережі стали не тільки платформою спілкування, але й важливим інструментом для поширення інформації. Але якщо свобода слова відіграє центральну роль в цьому процесі, чому ми часто стикаємося з “охолоджуючим ефектом” та самоцензурою, до якої вдаються люди, аби уникнути блокування? 

Центр демократії та верховенства права провів комплексні дослідження, щоб розглянути це явище з усіх боків. Ми дізналися, як протягом 2022-2023 років модерувався контент в соціальних мережах, як це вплинуло на українські медіа, блогерів та користувачів. Ми розкрили основні тенденції, ризики – та визначили, як зменшити вплив самоцензури.

Під час заходу ви дізнаєтеся про результати наших досліджень, які розкриють вплив модерації контенту в соціальних мережах на медіа та користувачів соцмереж упродовж 2022-2023 років. 

Окрім того, ця дискусія – можливість виробити спільну позицію та знайти спільні рішення. Представники медіа, блогери та експерти поділяться своїми думками щодо викликів під час публікації контенту в соцмережах. Ми обговоримо тенденції, ризики та намагатимемося виробити конструктивні ідеї, аби подолати проблеми модерації контенту.

Спікери:

  • Ігор Розкладай, головний медійний юрист, заступник директорки ЦЕДЕМ;
  • Павло Бурдяк, аналітик напряму “Незалежні медіа” ЦЕДЕМ;
  • Сергій Сирбу, аналітик напряму “Незалежні медіа” ЦЕДЕМ;
  • Марина Сингаївська, заступник генерального директора агентства “Укрінформ”;
  • Леся Пантелеймонова, голова відділу SMM LIGA.net;
  • Олександра Чернова, директорка департаменту цифрового контенту та соцмереж Суспільного Мовлення;
  • Олександр Аронець, блогер.

Цей захід – можливість поглибити розуміння сучасних викликів, з якими стикається медійна сфера, та зробити свій внесок у створення більш відкритого та безпечного медійного простору.

Приєднуйтеся до нас, реєструйтесь за посиланням https://forms.gle/LVASiHQpoNY2sHQ49, і давайте разом втілювати зміни на краще! 🗣🌐