Рекомендація 1335 (1999) ПАРЄ “Дотримання Україною зобов’язань”Рекомендація 1335 (1999)

Парламентської Асамблеї Ради Європи
“Дотримання Україною зобов’язань”

Страсбург, 27 січня 1999 року


Неофіційний переклад
(витяги)

1. Асамблея зазначає, що з часу вступу до Організації 9 листопада 1995 року Україна, як країна-член, виконала частину зобов’язань, які містяться у Висновку N 190(1995). Однак, вона глибоко стурбована повільним виконанням державою тих зобов’язань, що залишилися.

2. Асамблея вітає, що:
(…)

ii. нова Конституція була прийнята протягом року з моменту вступу;

iii. Україна підписала майже всі головні конвенції Ради Європи, які передбачені Висновком N 190(1995), зокрема Європейську конвенцію з прав людини та протоколи NN 1, 2, 4, 7 та 11 до неї, Європейську конвенцію про запобігання тортурам та нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, Рамкову
конвенцію про захист національних меншин та Європейську хартію місцевого самоврядування;

iv. Закон України “Про вибори Президента” був прийнятий;

(…)

10. Державні засоби масової інформації повинні розвивати нейтральну та незалежну редакторську лінію, та, у разі  започаткування будь-якого судового процесу проти опозиційних засобів масової інформації, він має відбуватися з неухильним дотриманням процедури, без примусу засобу масової інформації, стосовно якого провадиться слідство, до закриття.

(…)

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: