“404” закон ухвалено!

Двадцятого січня 2010 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України (щодо протидії розповсюдженню дитячої порнографії)» (законопроект було зареєстровано за №3271). Відповідно до цього Закону зміни вносяться до Кримінального кодексу України, а також до Законів «Про телекомунікації» та «Про захист суспільної моралі».

 

Так, зміст злочинних діянь, пов’язаних із дитячою порнографією, був конкретизований у двох нових частинах статті 301 Кримінального кодексу. За відповідні злочини встановлено більш суворе покарання, ніж за інші діяння із ввезення, виготовлення, збуту і розповсюдження порнографічних предметів.

 

Зміни, внесені до Закону «Про телекомунікації» полягають у покладенні на операторів і провайдерів телекомунікацій обов’язку на підставі рішення суду обмежувати доступ своїх абонентів до ресурсів, через які здійснюється розповсюдження дитячої порнографії, а також зберігати та надавати інформацію про з’єднання своїх абонентів у порядку, встановленому законом.

У Законі «Про захист суспільної моралі» було внесено зміни до термінів, зокрема додане визначення дитячої порнографії. Окрім цього, розширено перелік діянь, заборонених з метою захисту морального та фізичного життя неповнолітніх.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: