АНОНС: ХІ Міжнародна літня школа медіа права

April 2, 2015

XI МІЖНАРОДНА ЛІТНЯ ШКОЛА МЕДІА ПРАВА

Інститут Медіа Права

Україна, Київ

6 – 24 липня 2015

Міжнародна літня школа медіа права – це інтенсивний тритижневий навчальний курс для юристів, присвячений питанням забезпечення свободи слова та свободи інформації, захисту честі, гідності та ділової репутації, діяльності засобів масової інформації, регулювання телерадіомовлення та інших питань діяльності мас-медіа.

У рамках Літньої школи окрема увага буде приділятися міжнародним і європейським стандартам у галузі медіа права, зокрема, Європейській конвенції про захист прав людини та основних свобод і практиці Європейського суду з прав людини. Також розглядатиметься система захисту прав людини ООН, стандарти міжнародної організації «Артикль 19», законодавство України та інших країн.

Взяти участь у школі можуть юристи, робота яких пов’язана з питаннями свободи слова, свободи інформації чи медіа права. Подати заявку можуть юристи, які працюють у ЗМІ або консультують журналістів, юристи громадських організацій, органів влади, адвокати. Також заявки приймаються від студентів старших курсів (починаючи з 3 курсу) і випускників, зацікавлених у тематиці Літньої школи.

Слухачами Літньої школи можуть стати громадяни України, Молдови, Білорусі, країн Південного Кавказу і Середньої Азії, Росії. Крім того, організатори можуть розглянути заявки з інших країн.

Заняття проходитимуть російською мовою. Окремі лекції будуть проходити англійською мовою з послідовним перекладом.

Навчальний курс включає такі теми:

-свобода вираження поглядів: американський та європейський підходи;

-Європейська конвенція з прав людини;

-практика Європейського суду з прав людини в інформаційних справах;

-процедура звернення до Комітету ООН з прав людини;

-право на інформацію, доступ до інформації;

-позови про захист честі, гідності та ділової репутації (дифамація);

-звільнення від відповідальності за дифамацію;

-захист приватного життя і захист персональних даних;

-право на захист журналістських джерел;

-особливості регулювання друкованих та електронних ЗМІ;

-ліцензування мовлення;

-європейські стандарти суспільного телерадіомовлення;

-професійні спілки та саморегулювання журналістів;

-особливості регулювання Інтернет;

-законодавство про захист суспільної моралі;

-особливості діяльності ЗМІ в передвиборчий період та ін.

Літню школу медіа права ми проводимо з 2005 року. З 2006 року літня школа була розширена до формату міжнародної. В цілому, понад 260 учасників з Білорусі, Молдови, Росії, країн Південного Кавказу і Середньої Азії пройшли навчання в 2006-2014 роках.

Заняття проводитимуть українські та зарубіжні експерти. Так, у попередні роки заняття проводили юристи з Європейського суду з прав людини (Страсбург) Дмитро Третяков, Олена Дмитренко та Ольга Дмитренко, юристи та експерти Міжнародної організації Артикль 19 Бойко Боєв та Габріель Гюлемінн, експерт у сфері медіа права Девід Голдберг (Глазго, Шотландія), суддя міста Амстердам Корталс Альтес (Голландія), юридичний директор Media Legal Defense Initiative Пітер Нурландер (Лондон, Великобританія) директор офісу з питань ЗМІ ОБСЄ Андрій Ріхтер, доктор юридичних наук, радник з юридичних питань, директор юридичних програм Координатора проектів ОБСЄ в Україні Станіслав Шевчук (зараз – суддя Конституційного суду України), викладач Південно-Уральського Державного Університету, кандидат юридичних наук Олексій Мінбалеєв, консультативний експерт Харківської правозахисної групи, доцент Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого Всеволод Речицький, народний депутат України V, VIта VII скликань, експерт Реанімаційного пакету реформ Андрій Шевченко, Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська та інші експерти.

Програма школи у 2015 році буде аналогічна програмам попередніх років. З детальними програмами цих шкіл можна ознайомитися на сайті: https://cedem.org.ua/what-we-do/osvita/mizhnarodna-litnya-shkola-media-prava/.

Програма розрахована на інтенсивне навчання, по закінченні якого учні одержать дипломи. Учасники повинні відвідувати всі заняття й не зможуть поєднувати навчання з роботою. У випадку відвідування менш 80% занять учасник буде відрахований.

Для участі в конкурсі необхідно заповнити онлайн анкету:

https://docs.google.com/forms/d/1nvzs5OvZ3yCVgHCKYa8KaWvPUp9DTUyhkH6XRFy_tJA/viewform

Заповнення онлайн-анкети повинне бути здійснено за один сеанс, тобто відкриту в браузері анкету неможливо зберегти для подальшого редагування. У зв’язку з цим для підготовки всіх необхідних відомостей і матеріалів рекомендуємо ознайомитися з прикладом анкети, яку можна завантажити тут: https://drive.google.com/file/d/0B5ZPRstzMnq-dnVic0xRQ1E3clU/view?usp=sharing.

Анкета повинна бути отримана Інститутом Медіа Права до 18 травня 2015 24:00(GMT + 3). За результатами конкурсу буде відібрано 20 учнів. Про результати відбору організатори повідомлять кандидатам до 27 травня. Додатково організатори залишають за собою право провести з аплікантом співбесіду.

У разі виникнення питань Ви можете звернутися в Інститут Медіа Права електронною поштою edu@medialaw.kiev.ua або за телефоном +380 (44) 3832044.

Умови участі в Літній школі:

Організатори забезпечують проживання й часткове харчування (обід) учнів Літньої школи. Всі учні одержать навчальну літературу. Фінансування транспортних витрат не надається. За участь у Літній школі передбачається оплата реєстраційного збору в розмірі 20 EUR (для студентів стаціонарної форми навчання – 10 EUR). Збір вноситься у перший день занять у гривневому еквіваленті.

Додатково (поза конкурсом) Інститут Медіа Права розгляне заявки від кандидатів, готових покрити витрати на своє навчання. Вартість витрат на одного учня без проживання становить 500 EUR.

Літня школа проходитиме у Національному університеті «Києво-Могилянська академія», м Київ, Україна.

Проведення Літньої школи в 2015 році стало можливим завдяки підтримці проекту Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі» за фінансової підтримки уряду Канади.

Міжнародна літня школа медіа права проводиться в рамках проекту «Популяризація прав людини і демократії та посилення медійного та громадянського суспільства в Азербайджані, Україні та Білорусі» міжнародної організації «Міжнародна підтримка медіа» за підтримки Міністерства Закордонних Справ Норвегії.

Літня школа проводиться в рамках реалізації проекту «Підтримка свободи медіа», який здійснюється консорціумом за участю Інституту Медіа Права і на чолі з Радою міжнародних наукових досліджень та обміну Європа (IREX Europe) за підтримки Європейського Союзу.

Літня школа медіа права також буде проводитись за підтримки Шведського уряду. 


 

Інститут Медіа Права – це громадська організація, створена в 2005 р. Ми аналітичний центр, який об’єднує юристів і експертів, що спеціалізуються у медіа праві і правах людини.

Наша місія – сприяти розвитку суспільства активних громадян через підтримку громадських ініціатив, незаангажовану, професійну медіа експертизу, розробку та імплементацію якісного медіа законодавства, освіта, судовий захист прав журналістів та громадян, захист свободи слова і основних прав людини.