Антикорупційний комітет надав схвальний висновок щодо законопроекту про боротьбу із кнопкодавством

February 25, 2015

Комітет з питань запобігання і протидії корупції надав позитивний висновок за результатами здійснення антикорупційної експертизи проекту  Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накладення стягнення на народного депутата за порушення вимог щодо особистого голосування. Так, у рішенні комітету від 17 лютого 2015 року ідеться про те, що у законопроекті не виявлено корупціогенних факторів, та про його відповідність вимогам антикорупційного законодавства.

Нагадаємо, проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накладення стягнення на народного депутата за порушення вимог щодо особистого голосування (н. д. С. Лещенко, Є. Соболєв, М. Найєм, І. Луценко, А. Матвієнко, С. Заліщук) було зареєстровано в парламенті 30 січня 2015 року. До розробки законопроекту долучились юристи Інституту Медіа Права Тетяна Семілетко та Галина Чижик. Автор законопроекту – експерт Реанімаційного пакету реформ Михайло Серебряков.

Законопроект покликаний сприяти дотриманню народними депутатами України вимог Конституції та Регламенту щодо особистого голосування.  За законопроектом, до народного депутата, який порушив вимоги особистого голосування, пропонується застосовувати такі санкції:  

  • негайне залишення порушником зали засідань;
  • позбавлення народного депутата права брати участь у пленарних засіданнях Верховної Ради та припинення нарахування заробітної плати на період  такого позбавлення;
  • заборону народному депутату займати посади у парламентських комітетах та  бути учасником парламентських делегацій до кінця поточного скликання Верховної Ради.

Прийняття законопроекту сприятиме викоріненню прикрої практики кнопкодавства, яка досі існує в українському парламенті. Саме тому ми закликаємо провідні парламентські політичні сили бути послідовними та підтримати запропонований механізм покарання “кнопкодавів”.