Понад 43 тисячі Telegram-каналів діють в Україні, а кількість української аудиторії платформи складає більше 10 мільйонів. Цифри говорять про популярність додатку та можуть переконати, що кількість користувачів дорівнює якості продукту. Однак варто лиш заглибитися в зміст питання, як стане зрозуміло, що цей привабливий, зручний, інтуїтивний додаток — російський шпигун у вашій кишені, який сприяє масовому поширенню дезінформації, ІПСО, збирає персональні дані і передає їх спецслужбам Росії. Та ці недоліки не єдині. Telegram є місцем масового порушення авторських прав.
Дійсно, на платформі зручно створювати та розповсюджувати авторський контент – наприклад, проводити курси та ділитися з аудиторією відео, презентаціями, ілюстраціями, літературою. Втім, відсутність правил використання авторського контенту та інструментів для захисту авторських прав створює в Telegram сприятливий клімат для процвітання піратства.
Тож юристка ЦЕДЕМ Олена Спесивцева підготувала дослідження “Охорона авторських прав в Telegram: як боротися з вітряками?”. Експертка проаналізувала порушення авторського права у Telegram, реакцію мережі (точніше, її брак), варіанти дій для авторів контенту та судові справи, пов’язані з платформою. Це дослідження відповідає на питання:
- Чому порушення авторських прав в Telegram може негативно вплинути на українських користувачів?
- Чому споживання піратського контенту несумісне зі шляхом України до Європейського Союзу?
- Як платформи можуть ефективно захищати авторські права?
- Що кожен користувач може зробити для того, щоб рівень захисту та поваги до авторських прав в Україні зростав?
Читайте дослідження за посиланням.