ЧЕСНО. Фільтруй суд! вимагає справедливого покарання для судді Світлани Волкової

July 13, 2016

Завтра, 14 липня, о 13.30 активісти ЧЕСНО. Фільтруй суд! влаштують акцію #СудиЧесноАбоСидиДовго під стінами Шевченківського районного суду м. Києва з вимогою справедливого покарання для судді Світлани Волкової, яка випустила на волю беркутівця, підозрюваного у розстрілах 39 активістів Майдану. Щодо неї розглядається кримінальне провадження за ст. 375 КК (постановлення завідомо неправосудного рішення), що передбачає до 8 років позбавлення волі.

Цим заходом ЧЕСНО. Фільтруй суд! запускає серію акцій #СудиЧесноАбоСидиДовго, в рамках яких відстежувати судові процеси над одіозними суддями. Під час акції активісти помітять суддю чорним часником – символом недоброчесності у судовій системі.

chesno filter the judiciary

Під час акції відбудеться прес-брифінг за участі активістів ЧЕСНО. Фільтруй суд!

Світлана Волкова – суддя Печерського районного суд м. Києва, яка у 2014 році застосувала до підсудного екс-командира «Беркуту» Дмитра Садовника, підозрюваного у розстрілі 39 майданівців домашній арешт та звільнила його з-під варти у залі судового засідання. Прокуратура м. Києва оголосила про підозру судді у винесенні нею завідомо неправосудної ухвали, що призвело до тяжких наслідків. Довгий час суддя саботувала розгляд матеріалів справи, що унеможливлювало їхню передачу до суду.

У 2016 році Вища рада юстиції внесла подання до Верховної Ради України про звільнення Світлани Волкової з посади судді Печерського районного суду міста Києва у зв’язку з порушенням присяги судді.

Судове засідання справи судді Волкової розпочнеться о 14.00 у Шевченківському районному суді м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Вознесенський узвіз, 10Б.