Чи можна отримати через суд автобіографії кандидатів у депутати?

Київський апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги Сергія Андрушка у справі про визнання неправомірними дій Центральної виборчої комісії. Справа стосувалася відмови цього органу влади надати на запит автобіографії та відомості про освіту і трудову діяльність трьох осіб, які були кандидатами на виборах у народні депутати в 2012 році: Азарова М.Я., Яценюка А.П. та Кличка В.В.

Суд відхилив апеляційну скаргу громадського активіста, мотивуючи своє рішення, як і Окружний адміністративний суд м. Києва, тим, що біографічні відомості, які просив надати позивач, належать до конфіденційної інформації і не можуть бути надані без згоди відповідних осіб. Однак, висновок суду не ґрунтується на вимогах спеціальних норм законодавства, що виключають можливість віднесення запитуваних даних до інформації з обмеженим доступом.

Зокрема, відповідно до ст. 54, 55 та 63 Закону України «Про вибори народних депутатів України» вся подана для реєстрації кандидата у народні депутати інформація, в тому числі автобіографія та відомості про освіту і трудову діяльність, є відкритими за режимом доступу. При цьому, за Законом України «Про захист персональних даних» дані фізичної особи, яка претендує зайняти виборну посаду (у представницьких органах), не належать до інформації з обмеженим доступом.

Сергій Андрушко та його представник Діана Проценко за підтримки Фонду захисту права на доступ до інформації планують оскаржити відповідне рішення до Вищого адміністративного суду України.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: