День мовчання

П’ятнадцятого січня 2010 року – останній день, коли може відбуватися перевиборна агітація. Відповідно до Закону України “Про вибори Президента України” передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів. З 24 години останньої п’ятниці, що передує дню виборів чи дню повторного голосування,відповідні служби місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування мають розпочати знімання передвиборних агітаційних матеріалів.

З цього ж моменту забороняється проведення активної агітації (публікація агітаційних матеріалів у засобах масової інформації, розповсюдження виборчих листівок, розклеювання виборчих плакатів, публічні заклики голосувати за чи проти кандидатів на пост Президента України) та розповсюдження політичної реклами.

Існування дня роздумів є загальноєвропейською практикою, яка дозволяє виборцю вільно обдумати свій вибір. Зокрема, про включення такої норми до законодавства зазначається і в Рекомендації Ради Європи № R (99) 15.
Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: