Депутати пропонують карати за публічне заперечення фактів військової агресії

У парламенті зареєстровано Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо відповідальності за публічне заперечення факту військової агресії країною, яка визнана Верховною Радою України країною-агресором) (проект № 2486). Ініціаторами законопроекту стали Олег Ляшко та Юрій Чижмарь.

Законопроект передбачає доповнення Кримінального кодексу України статтею, яка встановлює кримінальну відповідальність за публічне заперечення військової агресії країною. Так, за публічне заперечення факту військової агресії країною, яка визнана Верховною Радою України країною-агресором, народні депутати пропонують карати позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна, або без такої.

У пояснювальній записці ініціатори законопроекту наголошують, що подібні публічні заяви розколюють суспільство, шкодять суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності України.

Картка законопроекту за посиланням:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=54565

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: