Держкомтелерадіо підготував проект постанови щодо утворення ПАТ «НСТУ»

April 24, 2015

На сайті Державного комітету телебачення та радіомовлення України оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання утворення публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Проект підготовлено на виконання ухвалених Верховною Радою 19 березня змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», якими передбачається утворення суспільної телерадіокомпанії у формі публічного акціонерного товариства, що належить державі.

Проектом постанови Кабінету Міністрів України пропонується, зокрема, передати Національну телекомпанію України (НТКУ) в управління Держкомтелерадіо та затвердити Порядок перетворення НТКУ у публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (ПАТ «НСТУ»).

Перетворення НТКУ в ПАТ «НСТУ» здійснюватиметься поетапно:

· на першому етапі до НТКУ приєднуються усі інші державні телерадіоорганізації та державне підприємство «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм»;

· на другому етапі здійснюватиметься перетворення НТКУ в ПАТ «НСТУ».

Для здійснення усіх необхідних заходів з перетворення, Держкомтелерадіо має створити Комісію з перетворення НТКУ в ПАТ «НСТУ». Також Держкомтелерадіо має, зокрема, затвердити план перетворення НТКУ, прийняти рішення про розміщення акцій, забезпечити подання до Кабміну проекту статуту ПАТ «НСТУ».

Проект також передбачає можливість внесення змін до статуту ПАТ щодо його статутного капіталу, оскільки за умови завершення тимчасової окупації АРК та проведення АТО має бути проведено інвентаризацію та оцінку майна Донецької та Луганської обласних державних телерадіокомпаній, Державної телерадіомовної компанії «Крим», державної організації «Севастопольська регіональна державна телерадіокомпанія».

Текст проекту можна знайти за посиланням:

http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=120004&cat_id=74130.