Доступ до публічної інформації

 Одинадцятого липня 2008 року до Верховної Ради України було внесено «Проект Закону про доступ до публічної інформації» (законопроект №2763, н. д. Андрій Шевченко, фракція БЮТ).

 Необхідність прийняття законопроекту, на думку автора, зумовлена відсутністю ефективних правових механізмів реалізації закріпленого у статті 34 Конституції України права кожного на доступ до інформації, зокрема публічної інформації – тієї, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, та інформації, що становить суспільний інтерес.

 Мета законопроекту полягає у забезпечення прозорості і відкритості суб’єктів владних повноважень та створенні механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації шляхом: визначення режиму доступу до неї, а саме – виключних підстав обмеження доступу до інформації, встановленням відповідальності за відмову чи відстрочку у наданні інформації та ін.

 Повний текст законопроекту:

 http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc34?id=&pf3511=33015&pf35401=125524

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: