Фонд захисту права на доступ до інформації підтримав справу Олега Бєлова

Дванадцятого вересня 2013 року до Окружного адміністративного суду міста Києва був поданий позов з метою оскаржити відмову Конституційного Суду України в наданні публічної інформації.

Позивачем у цій справі є одеський юрист Олег Бєлов, який 30 червня цього року подав запит до Конституційного Суду України з проханням надати копії декларацій про доходи за 2011 та 2012 роки трьох суддів Конституційного Суду – Головіна А.С., Винокурова С.М. та Бауліна Ю.В. Конституційний суд відмовив  у наданні інформації мотивуючи це тим, що зазначені документи містять персональні дані.

Оскільки законодавство про доступ до публічної інформації та протидію корупції передбачає відкритість декларацій осіб, про яких йшлося у запиті, така відмова має бути визнана неправомірною.


Ця судова справа підтримується Фондом захисту права на доступ до інформації, заснованим Інститутом Медіа Права за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: