Фонд захисту права на доступ до інформації підтримав судову справу Оксани Коваленко

Четвертого жовтня було подано позов у справі журналістки Оксани Коваленко щодо відмови Апарату Верховної Ради України надати копії списків реєстрації з підписами народних депутатів на виїзному засіданні 4 квітня 2013 року. У відповідь на інформаційні запити Апарат ВРУ надіслав лише списки з прізвищами учасників засідання та інформацію про результати розгляду питань, зазначивши, що копії списків реєстрації народних депутатів року є конфіденційною інформацію, оскільки містять особисті підписи народних депутатів України.

На думку позивача та її представників, така відмова є неправомірною, оскільки списки реєстрації народних депутатів України на засіданні створюються в процесі виконання народними депутатами їх конституційних обов’язків, тому така інформація за своїм характером є публічною. Крім цього, підписи депутатів були добровільно оприлюднені ними разом із поданими деклараціями про майно на сайті ЦВК під час реєстрації як кандидатів в народні депутати.

Отримання запитаної інформації є суспільно необхідним для здійснення громадського контролю за дотриманням народними депутатами Конституції та Законів України, адже засідання Верховної Ради України, щодо якого був поданий запит, викликало широкий резонанс у суспільстві, зокрема, щодо можливості фальсифікації підписів окремих народних депутатів.


Ця судова справа підтримується Фондом захисту права на доступ до інформації, заснованим Інститутом Медіа Права за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: