Громадськість закликає команду Президента не блокувати очищення суддівських лав

September 19, 2016

Парламент України має останній шанс цього тижня оновити суддівський корпус на 10 %, відхиливши обрання безстроково 778 суддів. Однак розгляд питання про обрання суддів-п’ятирічок у Верховній Раді України блокується фракцією партії “Блок Петра Порошенка”. 

Ми вітаємо зусилля президентської команди із підготовки довгоочікуваної судової реформи та публічні обіцянки Президента України П. Порошенка не допустити до здійснення правосуддя недоброчесних суддів.

Водночас, уже 2 роки поспіль не розглядається питання про безстрокове обрання понад 700 суддів, переважна більшість яких призначалась на посади В. Януковичем. Після закінчення 5-річного терміну вони втратили повноваження розглядати судові справи, однак досі зберігають статус судді та отримують заробітну плату. Рішення щодо їх обрання відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» має прийняти Верховна Рада України.

Суспільство не має довіри до суддів, яких було призначено В. Януковичем. Це судді, які отримали мантії у непрозорий спосіб, не проходили чесних конкурсів та символізують стару корумповану судову систему, що потребує очищення.

Рух ЧЕСНО неодноразово публічно закликав народних депутатів України якнайшвидше звільнити сімсот суддів Януковича, цим самим давши шанс доброчесним кандидатам, що пройдуть відкриті конкурси, посісти їхні крісла. Громадськість добилась включення даного питання у порядок денний Верховної Ради минулого пленарного тижня, однак парламент не розглянув постанови про призначення пожиттєво суддів-п’ятирічок, сконцентрувавши увагу на звільненні суддів, які добровільно подали у відставку.

Розгляд питання в Парламенті блокується Комітетом з питань правової політики та правосуддя, який очолює представник президентської фракції.

В той же час, свою підтримку та готовність звільнити суддів Януковича публічно висловили парламентські фракції “Народний Фронт”, “Об’єднання Самопоміч” та Радикальної партії Олега Ляшка.

З огляду на це громадськість закликає Президента України та народних депутатів, що представляють фракцію партії “Блок Петра Порошенка”, не саботувати очищення судів напередодні запуску судової реформи та рішуче оновити суддівський корпус.

 

Громадський рух ЧЕСНО

Transparency International Ukraine

Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва

Центр політичних студій та аналітики “Ейдос”

Михайло Жернаков, головний експерт Судової групи Реанімаційного Пакету Реформ

Микола Хавронюк, Центр політико-правових реформ

Громадська організація “Центр UA”

Громадська організація “Центр демократії та верховенства права”

Громадська організація “Європейський Рух України”

Громадська організація “Центр локального самоврядування”

Громадська організація “Кримська діаспора”

КОО “Асоціація Політичних Наук”

Фундація “Відкрите суспільство”

ГОІ “Родина”

Громадська організація Реформи УА

 

 

/ Відкрита до підписання /