Громадськість закликає ВР профінансувувати Суспільне у повному обсязі

July 13, 2017

Експерти групи Реанімаційного Пакету Реформ з питань медіа-реформи висловлюють своє обурення черговою спробою позбавити суспільне мовлення належного йому фінансування, а саме неврахуванням поправки про фінансування суспільного мовлення бюджетним комітетом ВРУ у змінах до державного бюжету на 2017 рік.

Засадничими принципами суспільного мовлення є незалежність системи управління, висока якість та незалежність  редакційної політики, підзвітність суспільству, а також належний рівень фінансування для дотримання цих принципів.

Чинний закон про суспільне мовлення передбачає мінімальну гарантію щорічного фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) на рівні 0,2% від видатків загального фонду держбюджету за попередній рік. Це означає, що НСТУ в 2017 році мала би отримати 1,28 млрд грн. (близько 47 млн. євро). Утім, державний бюджет на 2017 рік передбачає, що НСТУ отримає лише 970 млн. грн., що створює на самому початку реорганізації дефіцит в понад 300 млн. грн.  

В умовах переходу від державного до суспільного мовлення новостворена Національна суспільна телерадіокомпанія має вирішити низку проблем, які накопичилися за останні два десятиріччя. Серед них – борги, застаріле обладнання та роздутий штат працівників, низькоякісний телерадіопродукт. Саме для вирішення цих проблем та якісної зміни ефірного наповнення суспільне мовлення має отримати передбачену законом суму в повному обсязі.

Наголошуємо, що сьогодні суспільне радіо і телебачення знаходяться на передовій у протистоянні російській інформаційній агресії у східних регіонах країни. Втім, без технічної модернізації та коштів на виробництво якісних програм, особливо в регіонах з низьким проникненням українських медій та в прифронтовій зоні, ми залишаємо наших громадян на поталу сепаратистських і російських пропагандистських ресурсів.

Ми закликаємо Верховну Раду України поставитися відповідально до створення одного з найважливіших інститутів демократії в Україні та забезпечити у державному бюджеті на 2017 рік належне фінансування для проведення оптимізації, модернізації та виконання функцій суспільного мовлення – якісного інформування, забезпечення освітніх, просвітницьких, дитячих та суспільно-політичних програм.