ІМП спільно з Головою НТКУ та медіа експертами обговорили проблеми створення суспільного мовлення

May 5, 2014
Інститут Медіа Права 28 квітня провів робочу зустріч з Головою НТКУ Зурабом Аласанією, під час якої були розглянуті практичні механізми імплементації нещодавно прийнятого Верховною Радою України Закону «Про суспільне телебачення та радіомовлення України», який передбачає створення суспільного мовлення на базі державних телерадіокомпаній. В обговоренні також взяли участь юристи, представники громадських та журналістських організацій.

В ході дискусії експерти проаналізували організаційно-правові форми, в яких зможе функціонувати Національна суспільна телерадіокомпанія та порядок її створення, окреслили основні труднощі, що можуть виникнути в процесі реорганізації державних мовників, а також розглянули питання фінансування суспільного мовлення.

Учасники дискусії відзначили, що попри важливість та необхідність прийняття, Закон «Про суспільне телебачення та радіомовлення України» містить численні недоліки, що потребують активної  участі юристів, представників влади та громадськості в подальшому вдосконаленні механізмів перетворення державного мовлення в суспільне.

З цією метою Інститут Медіа Права і далі продовжуватиме свою співпрацю з НТКУ та ініціюватиме експертні обговорення з пошуку найефективніших шляхів створення в Україні суспільного мовлення, яке відповідатиме європейським стандартам та вимогам демократичного суспільства.