Інформація про Музей історії Десятинної церкви має бути відкритою

Фонд захисту права на доступ до інформації підтримав нову справу, що стосується доступу до публічної інформації. 13 травня 2013 року представник позивача, адвокат із числа учасників Мережі захисників права на доступ до інформації, подав позов у справі журналіста Ігоря Луценка проти Міністерства культури України.

Позов було подано у зв’язку з тим, що Міністерство культури України відмовило журналістові у наданні копій штатного розкладу та посадової інструкції директора Музею історії Десятинної церкви.

У позовній заяві позивач наголошує, що Міністерство культури України не має права відмовляти в доступі до інформації про штатний розклад та посадову інструкцію  директора установи,  яка фінансується за рахунок бюджетних коштів та діяльність якої становить предмет суспільного інтересу. Позивач вважає, що Міністерство культури України безпідставно відмовило у наданні запитуваної інформації, посилаючись на захист персональних даних. Метою діяльності Музею історії Десятинної церкви є збереження залишків фундаменту першого кам’яного храму часів Київської Русі, створення експозиції археологічних знахідок та культурно-просвітницька робота. На сучасний момент ситуація довкола будівництва на території, де знаходяться залишки фундаменту Десятинної церкви, набула широкого суспільного резонансу.

ВідмоваМіністерства культури України буде оскаржуватися у судовому порядку за підтримки  Фонду захисту права на доступ до інформації, створеного Інститутом Медіа Права за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: