Інститут Медіа Права оголошує набір на дистанційний курс з доступу до інформації

August 5, 2015

                                                      

Інститут Медіа Права запрошує журналістів та громадських активістів, зацікавлених отриманні інформації, що знаходиться в розпорядженні органів влади та інших осіб, пройти дистанційний курс «Доступ до публічної інформації».

У травні 2011 року набув чинності Закон України «Про доступ до публічної інформації». В квітні 2014 року, Верховна Рада України ухвалила законопроект № 0947, який вніс зміни до 50 нормативно-правових актів з метою їх узгодження з цим законом. Останній надає широкі можливості для отримання інформації, яку створюють або зберігають органи влади, а також ряд інших суб’єктів. Отримання офіційних даних від вказаних осіб має велике значення для підготовки якісних матеріалів у ЗМІ, написання аналітичних досліджень і наукових праць, а також для розробки адвокаційних кампаній. Дистанційний курс «Доступ до публічної інформації» допоможе навчитися правильно формулювати запити на отримання відомостей та захищати свої права у разі незаконних відмов у наданні інформації.

Аудиторія:

Дистанційний курс розроблений для працівників ЗМІ, зокрема, для журналістів і редакторів, а також для громадських активістів. 

Формат навчання:

Навчання відбуватиметься на сайті дистанційних курсів Інституту Медіа Права (http://www.mli.org.ua/).

Впродовж курсу учасники дізнаються про:

  • основні принципи та засади доступу до інформації
  • оформлення відповідних запитів
  • належних розпорядників інформації
  • заходи відповідальності, які застосовуються до уповноважених осіб за неправомірне ненадання інформації
  • оскарження неправомірних дій та ін.

Слухачі також матимуть можливість ставити додаткові питання експертам Інституту Медіа Права з тем дистанційного курсу.

Контроль знань відбуватиметься за допомогою підсумкового тесту. Після його успішного складання учасники отримають сертифікат про проходження дистанційного курсу.

Для того, щоб стати слухачем дистанційного курсу, потрібно заповнити онлайн-анкету: https://docs.google.com/forms/d/1nrN8EOGrHNuX8VPGJbcMUYDn3jIZmNgwZhCYdD_tsao/viewform

Заповнення анкети повинне бути здійснено за один сеанс. Це означає, що відкриту анкету неможливо зберегти для подальшого редагування.

Навчальна група формуватиметься на конкурсних засадах. Анкета повинна бути отримана Інститутом Медіа Права до 10 вересня 2015 року (включно). Результати відбору будуть повідомлені 11 вересня.

Додатково (поза конкурсом) Інститут Медіа Права розгляне заявки від кандидатів, готових підтримати діяльність Інституту. Деталі за посиланням: https://cedem.org.ua/who-we-are/donate//

За додатковою інформацією з питань участі в дистанційному курсі звертатися до Інституту Медіа Права: електронна адреса – edu@medialaw.kiev.ua, телефон: (044) 383 20 44.

 

Цей курс організовано в рамках проекту «Популяризація прав людини і демократії та посилення медійного та громадянського суспільства в Азербайджані, Україні та Білорусі» міжнародної організації «Міжнародна підтримка медіа» за підтримки Міністерства Закордонних Справ Норвегії.