Інститут Медіа Права вимагає автобіографії політичних лідерів через суд

Центральна виборча комісія відмовляється відкривати автобіографії політичних лідерів, поданих ними до парламентських виборів минулого року. Сьогодні Інститут Медіа Права подав у суд проти ЦВК з вимогою оприлюднити цю інформацію.

Інститут Медіа Права ще у листопаді запитував у ЦВК автобіографії тодішніх кандидатів у депутати: Віталія Кличка, Юлії Тимошенко, Олега Ляшка, Арсенія Яценюка, Ганни Гопко та Юрія Бойка. ЦВК надала у відповідь лише короткі біографічні довідки, заявляючи, що решта інформації є конфіденційною.

«Така позиція ЦВК прямо суперечить Закону про вибори народних депутатів, який передбачає, що усі документи, подані для реєстрації кандидатів, і автобіографії у тому числі, є відкритими, – зауважує  директор Інституту Медіа Права Тарас Шевченко. – Для виборців важливо знати про освіту, трудову чи громадську діяльність майбутнього депутата. І якщо людина йде в політику, то приховувати таку інформацію вона не має права».

Експерт також додає, що така закритість цього органу може бути зумовлена тим, що теперішній склад ЦВК не змінювався ще з часів Януковича. При цьому строк дії повноважень її членів минув ще вісім місяців тому.

Інститут Медіа Права наголошує, що забезпечення прозорості виборчого процесу, як і подальшої відкритості у діяльності представницького органу влади неможливе без персональної прозорості кандидатів. Разом із перемогою на виборах народні обранці отримують не лише депутатські пільги, а і додаткову відповідальність та підвищену увагу з боку суспільства, яке має право оцінювати свого представника на основі його досвіду і професійності, а не за політичними гаслами та рекламою.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: