Кабмін схвалив законопроект про внесення змін до Закону «Про доступ до публічної інформації»

May 8, 2012

7 травня 2012 року на засіданні Кабінету Міністрів України був схвалений законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» (у новій редакції) та Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Проект закону розроблено з метою приведення ряду законодавчих актів України у відповідність із законами України «Про інформацію» та «Про доступ до публічної інформації». Зокрема, пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні порушення, Кримінального кодексу України, Цивільного кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та до 53 законів.

Передбачені проектом зміни унормовують питання оприлюднення та надання інформації правоохоронними структурами, зокрема міліцією, прокуратурою, а також державними органами приватизації тощо.

Нові положення передбачають також відповідальність за неоприлюднення інформації, неправомірне обмеження доступу до неї, незаконну відмову у прийнятті та розгляді звернення громадян. Законопроектом розширено і перелік випадків, коли журналісти не несуть відповідальності за оприлюднені відомості, у тому числі якщо вони є дослівним відтворенням публічних виступів або повідомлень суб’єктів владних повноважень, фізичних та юридичних осіб.

Нагадуємо, що 9 травня виповнюється рік з дати прийняття Закону «Про доступ до публічної інформації».