ЦЕДЕМ презентував проект регіональної співпраці громадських організацій

December 19, 2019

17 та 18 грудня Центр демократії та верховенства права презентував новий проект “Коаліції ОГС Полісся – синергія та вплив” у Житомирі та Луцьку. Громадські активісти Житомирщини та Волині поділилися своїми планами, обговорили перспективи створення регіональних коаліцій – та разом з експертами визначили ключові проблеми міста, над вирішенням яких працюватимуть ці коаліції.

Проект спрямований посилити громадянське суспільство в регіонах України. Адже тематика реформ не обмежується рівнем центральної влади, для громадян важливі зміни і у їхньому місті чи районі.

Тож ЦЕДЕМ з 2016 року підтримує активних та відповідальних громадян у регіонах. Так, Центр провів річну програму навчання активістів у кожній області (Майстерня активних громадян). В рамках кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! її учасники розбудували мережу регіональних координаторів, які моніторили місцеві суди та аналізували діяльність суддів. Також ЦЕДЕМ разом з Секретаріатом РПР допомагали громадським організаціям створювати місцеві партнерства. За цими принципами створені 18 локальних коаліцій (станом на вересень 2019 року), які включають понад 200 організацій.

Участь у презентаціях у Житомирі та Луцьку взяли 40 громадських активістів, які працюють у різних суспільних сферах: зокрема, медійній, правовій та екологічній.

Кіра Нечай, менеджер проектів ЦЕДЕМ, розповіла учасникам про організацію та ключові напрями у її роботі. Так, завданням проекту є підвищення спроможності організацій громадянського суспільства (ОГС) у Житомирі та Луцьку для спільної участі у вирішенні актуальних проблем своїх міст.

Для ефективного адвокатування і утвердження реформ громадським організаціям доцільно об’єднати свої зусилля та створювати коаліції. Тож Іван Омелян, експерт із розвитку коаліцій та мереж провів тренінг з алгоритмів побудови коаліцій громадських організацій в Україні. Експерт має великий досвід у цій сфері, адже раніше очолював регіональний напрям Реанімаційного Пакету Реформ.

Про актуальність координації громадян на місцевому рівні для вирішення міських проблем учасникам розповіли представники Мережі хабів. У Житомирі з учасниками проекту спілкувалися Жанна Соловйова, виконавча директорка НУО “Сучасний формат”, а у Луцьку – Ірина Гайдучик, виконавча директорка ГО “Волинський Інститут Права”.

Також громадські активісти провели фасилітацію визначення проблем та обрали три ключові сфери питань. Надалі у містах будуть створені коаліції, в рамках яких робочі групи працюватимуть над цими питаннями.

Проект впроваджується Центром демократії та верховенства права у рамках проекту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.