Комітет свободи слова

December 16, 2008

Вісімнадцятого грудня 2008 року Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації на своєму засіданні планує розглянути три медійних законопроекти.

Першим депутати розглядатимуть проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення»(законопроект № 3153, н.д. Олена Бондаренко, фракція Партії регіонів). Цим законопроектом передбачається встановлення обов’язку реєстрації актів Національної ради в Міністерстві Юстиції.

Також депутати планують розглянути проект Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (законопроект № 3140, н.д. Олена Лукаш, н.д. Едуард Прутник, фракція Партії Регіонів). Законопроект передбачає ліквідацію громадських рад НТКУ/НРКУ і запровадження процедури призначення керівника НТКУ/НРКУ Верховною Радою України за пропозицією не менш як однієї третини народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України

Окрім того, на порядок денний винесено проект Закону України «Про доступ до публічної інформації (законопроект № 2763, н.д. Андрій Шевченко, фракція БЮТ). Мета цього законопроекту полягає у забезпечення прозорості і відкритості суб’єктів владних повноважень та створенні механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації шляхом: визначення режиму доступу до неї, а саме – виключних підстав обмеження доступу до інформації, встановленням відповідальності за відмову чи відстрочку у наданні інформації та ін.