Комітет свободи слова розгляне законопроект про обмеження трансляції реклами іноземними мовниками

March 16, 2015

Парламентський комітет з питань свободи слова та інформаційної політики 18 березня 2015 року проведе чергове засідання, на якому розгляне проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей трансляції (ретрансляції) реклами, яка міститься у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій (проект № 1455, н.д. Олена Кондратюк, Олександр Абдуллін, Микола Княжицький, Ірина Геращенко, Вадим Денисенко). Законопроект був прийнятий у першому читанні на початку лютого і передбачає заборону трансляції (ретрансляції) реклами, яка міститься у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій, що транслюються (ретранслюються) на територію України у випадку, якщо іноземні телерадіоорганізації не підпадають під юрисдикцію країн, що входять до Європейського Союзу, або країн, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення.

Крім цього, на порядку денному засідання також законопроект депутата Борислава Берези про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту прав громадян на безпечний інформаційний простір ( проект № 1908), яким забороняється «трансляція або ретрансляція аудіовізуальних творів, під час створення яких, було задіяно осіб, щодо яких уповноваженим органом виконавчої влади у сфері забезпечення інформаційного суверенітету України встановлені обмеження».

Серед питань, які мають розглянути члени Комітету також ініціювання проведення перевірок щодо розповсюдження газетою «Вести» інформації сепаратистського та антиукраїнського характеру, надання висновку щодо законопроекту про внесення зміни до статті 13 Закону України «Про авторське  право і суміжні права» щодо співавторства на інтерв’ю, (проект № 2047, н.д. Сергій Лещенко, Володимир Ар’єв та ін.) та затвердження Положення про Громадську раду з питань свободи слова та інформаційної політики.

 

Засідання відбудеться за адресою вул. М.Грушевського, 18/2, кімн. № 11, початок – 14:00.