Інститут Медіа Права як учасник рухів “Стоп цензурі”, “ЧЕСНО” та ініціативи “Реанімаційний пакет реформ” виступає проти законопроекту №2225 та закликає автора відкликати його, а комітет ВР — дати негативний висновок.
Законопроект №2225 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо захисту та збереження авторитету держави)» є загрозою для свободи слова. На цьому наголошують активісти громадського руху “ЧЕСНО” , руху “Стоп цензурі!” та ініціативи “Реанімаційний пакет реформ” .
“Дії спрямовані на підрив авторитету органів державної влади, місцевого самоврядування та об‘єднань громадян України, та/або цинічне, зневажливе ставлення й неприйняття як окремих структурних елементів системи державного управління (її відповідних органів), так і держави в цілому, що в подальшому може тягнути за собою порушення усталених соціальних норм і правил організації суспільного й державного ладу та життя – карається виправними роботами на строк до двох років або арештом до шести місяців або позбавленням волі на строк до трьох років,” – йдеться у законопроекті, який подав нардеп Костянтин Матейченко (“Народний фронт”).
Ця норма де-факто вводить цензуру на критику органів влади, окремих чиновників та політичних партій. У разі ухвалення законопроекту, він може використовуватись для переслідування засобів масової інформації, активістів та політичних репресій.
Зміни, пропоновані законопроектом №2225, за духом близькі до антидемократичних «законів про диктатуру 16 січня».
Ми наголошуємо: таке кричуще порушення права на свободу слова не може бути виправданим жодним чином, в тому числі потребами інформаційної безпеки держави.
Якщо влада бачить проблеми в інформаційній сфері, то вона завжди може звернутися до медіаспільноти для вироблення рішень, які з одного боку враховуватимуть виклики російської агресії, а з іншого не порушуватимуть стандартів свободи слова.
Ми закликаємо народного депутата Костянтина Матейченка та усю фракцію «Народного фронту» відкликати згаданий законопроект, а профільний комітет – дати негативний висновок та не рекомендувати включення законопроекту №2225 до порядку денного парламенту.