Майстерня активних громадян: набір завершено!

October 29, 2015

                   Logo_1

Інститут Медіа Права з великою приємністю оголошує про відкриття Майстерні активних громадян, перший модуль якої починається 26 листопада, в Києві.

Прийом заявок завершено!

Оголошення результатів конкурсного відбору відбудеться: 09 листопада 2015 року.

Майстерня активних громадян (МАГ) – це річна програма практичних тренінгів для активних громадян з різних куточків України з питань дієвих антикорупційних інструментів, практичних аспектів доступу до публічної інформації, антикорупційного законодавства та механізмів співпраці громадськості з антикорупційними органами, практичних аспектів журналістських розслідувань, практикумів з вироблення дієвих громадських кампаній, а також низка майстер-класів з розвитку особистісних лідерських навичок.

Слоган проекту: «Змін не прагнуть. Їх створюють»

Річна програма передбачає проведення у місті Києві трьох 3-денних тренінгів з метою підготовки 30-ти регіональних активістів. Перший модуль пройде 26-28 листопада 2015 року, а другий і третій – у березні та травні 2016-го відповідно.

Тренерами Майстерні виступлять експерти таких відомих та дієвих громадських організацій, рухів, коаліцій як Реанімаційний Пакет Реформ, Рух ЧЕСНО, Інститут Медіа Права, Центр політичних студій та аналітики, Центр UA, Transparency International Україна, Центр Протидії Корупції, Громадянська мережа ОПОРА та інші.

Майстерня проводиться у партнерстві з громадською ініціативою Реанімаційний Пакет Реформ для свідомих та активних громадян, які переймаються доброчесністю влади та готові ділитися набутими знаннями з громадськістю.

Програма дає змогу здобути та поглибити свої знання стосовно:

 • доступу до публічної інформації, доступу до фінансової інформації, в т. ч. декларацій чиновників та депутатів. Включає основні аспекти проведення аналізу звітів політичних партій, а також контроль за використанням владою публічних коштів та користування ключовими державними реєстрами;
 • антикорупційних новел законодавства та нових можливостей для громадських дій. Включає розгляд теми захисту викривачів в Україні;
 • правових та практичних аспектів медіа-власності, пошуку в реєстрах ЗМІ. Включає теми захисту журналістських джерел, підготовки журналістських розслідувань, громадської журналістики, використання нових медіа.

 

Окрім того, учасники Майстерні додатково отримують практичні поради з підготовки презентацій та публічних виступів, мають змогу розвинути ораторську майстерність та засвоїти основи ефективного менеджменту проектів.

По закінченню навчання студенти проекту візьмуть участь в Загальнонаціональному форумі випускників Майстерні, що дасть змогу підбити підсумки навчання та представлення конкурсних робіт, що відбудеться влітку 2016 року.

Однією з переваг навчання в МАГ є можливість долучення до діяльності громадських організацій, рухів, коаліцій таких як Реанімаційний Пакет Реформ, Рух ЧЕСНО, Інститут Медіа Права, Центр політичних студій та аналітики, Центр UA, Transparency International Україна, Центр Протидії Корупції, Громадянська мережа ОПОРА.

До участі в Майстерні запрошуються кандидати, які є:

 • лідерами громадської думки у своєму місті (регіоні) або професійному середовищі;
 • представниками громадських організацій, громадянськими активістами, волонтерами, учасниками громадських рухів/антикорупційних кампаній або журналістами;
 • готові ділитися знаннями і досвідом із співгромадянами;
 • зацікавленими в ініціюванні громадських кампаній/антикорупційних проектів або у залученні до діяльності діючих рухів та кампаній;
 • володіють презентаційними та комунікативними навичками;
 • високо вмотивовані поглиблювати знання з питань доступу до антикорупційних інструментів публічної інформації, громадського впливу на владу.

 

Переваги матимуть кандидати, які успішно реалізували антикорупційні кампанії, ініціативи з підвищення прозорості та підзвітності органів влади, або ж мають досвід журналістських розслідувань.

Відбір учасників здійснюватиметься на конкурсній основі. Набір буде сформований з представників різних областей України.

Загальна кількість учасників становитиме 30 осіб. 

Участь в Майстерні є безкоштовною, організатори покривають витрати на проживання, харчування та проїзд.

Проте учасники матимуть певні зобов’язання, а саме:

 • виступ у якості тренера на щонайменше трьох тренінгах для місцевих активістів у власному регіоні та поділитися здобутими під час навчання в Києві знаннями та інструментами. Після кожного Модуля в Києві, буде проведений одноденний тренінг в регіонах у період з грудня 2015 року по червень 2016 року. Інститут Медіа Права надаватиме фінансову та логістичну підтримку під час організації даних місцевих тренінгів;
 • виконання в міжмодульний період поставлених практичних завдань від тренерів, які включатимуть підготовку та подання запитів на інформацію, проведення аналізу декларацій, написання аналітичних статей та матеріалів розслідування та інше;
 • підготовка журналістського розслідування, статті або започаткування громадського проекту, антикорупційної кампанії, які будуть представлені на Конкурсі робіт, що відбудеться влітку 2016 року.

 

Оголошення результатів конкурсного відбору відбудеться: 09 листопада 2015 року.

Розгляд Заявок здійснюється членами Відбіркового Комітету на принципах неупередженості та гендерної рівності. Рішення Відбіркового Комітету є колегіальним. Організатори залишають за собою право не надавати пояснень щодо рішень, прийнятих членами Відбіркового Комітету.

За додатковою інформацією звертатись за контактами:

+38 067 233 28 12, 

lab@medialaw.kiev.ua та

на сторінці проекту в Facebook 

 Проект «Майстерня активних громадян» виконується в рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER), що реалізується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).